Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közlekedés forgalmi engedély...

Közlekedés forgalmi engedély nélkül? Mik a következményei?

Figyelt kérdés

Sok embernél látom, hogy átalakított autókkal közlekednek. Ha ezek nincsenek bejegyeztetve forgalmiba, akkor egy igazoltatás során a rendőr leveheti a rendszámot illetve elküldik átvizsgálásra ha jól tudom.


Ha itt nem felel meg az autó, mi történik? Elveszik a forgalmi engedélyt. Ilyenkor mi az autó státusza? Forgalomból ideiglenesen kivonva?


Itt gondolom jön az a lehetőség, hogy visszaalakítják az autót gyárira, majd elküldik ismét műszakiztatni. (Aztán ha megvan, utána ismét átalakítják)


Mi történik azonban, ha nem alakítják vissza gyárira, továbbra sincs forgalmija, és forgalmi engedély elvétele után így is használják az autót és erre fény derül? (Pl. ismét megállítják) Pénzbírságon kívül van más következménye?


U.i.: Csak érdeklődöm. Nincsenek ilyen terveim. Az autóm teljesen gyári. :)



2021. máj. 14. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Elég rendes büntetés. Nem kellene átalakítani.
2021. máj. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Nem egy tizes lesz a büntetés sem. Ha olyan módosítások vannak rajta, akkor balesetveszélyes is az autó. Az se mindegy, hogy miért vagy hogy állítják meg. Akár ugorhat a jogsi is vagy börtön is. Nagyon körülmény függő a dolog.
2021. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ja nem ilyen egetverő átalakításokra gondoltam, hogy géppsuka, meg tüskés kerék :D.


Ilyen egyszerűek, amit bárhol látni. Nagyobb kerék, ültetés vagy autó emelés (terepjáróknál pl), optikai kiegészítők. Ilyenekre gondoltam.

2021. máj. 14. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!