Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kiengedett kuplungnál süvítő...

Kiengedett kuplungnál süvítő zaj a motortérből?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A probléma addot, sajnos holnap mennem kéne az autóval..

A szerelőm nem veszi fel, próbáltam egy másikat is, de ő csak hétfőn tud fogadni.

Amikor benyomom a kuplungot olyankor megszűnik ez a hang!


Mi lehet ez??


Pár napja a fiam a rezonátor és a levegoszűrő közti gumicsövet cserélte ki, mert lukas volt.

Ennek lehet hozzá köze?

2004 Honda accord benzin.


Üresben és sebességben is hallani!


2021. máj. 14. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

A kuplungnak nem igen van köze a levegőszűrő csőhöz.

Inkább kinyomó csapács lesz az.

2021. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A gumicsőnek tényleg nincs köze hozzá, de az egészen biztos, hogy nem kinyomócsapágy.

Az akkor szólal meg, amikor kinyomod a kuplungot (ezért is kapta találóan a kinyomócsapágy nevet).

Viszont nálad akkor hallgat el, és azon kívül folyamatosan szól.

Ilyet a nyelestengely csapágy tud csinálni.

2021. máj. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ugye a legérdekesebb benne, hogy egyik percről a másikra jött elő.


Pedig két hete voltam futómű felújítással szerelőnél.


Van, aki azt mondja hogy ha cseréljük is, pár ezer km után biztosan szólni fog a nyelestengely csapágy..

2021. máj. 14. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Futóműnek, nincs köze hozzá.

Azt a "valakit, aki azt mondta..." hajtsd el a pitsába.

De, ezek után félve kérdezem meg.

Tudod, hogy hol van a nyelestengely csapágy?

2021. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:
100%

Ez váltó gond.

Azon belül tényleg lehet nyelestengelycsapágy is, de az általában folytonosan zúg egy kicsit és nem hirtelen. Felengedett kuplungnál az összes fogaskerék forog. Bármi zajonghat. Olaj van a váltóban? Ez az egy, amit Te is tudsz ellenőrizni.

2021. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kuplung kinyomó csapágy akkor szól, ha be nyomod a kuplung pedált, ugyanis akkor érintkezik a csapágy a tárcsa úgy nevezett rúgóival.

A nyelestengely csapágy pedig akkor hallgat el ha benyomod a kuplung pedált.( ekkor a feszület hatására abba hagyja) valamint búgó hangot is hallani lehet általában.

A gumi csöveknek, futóműnek semmilyen köze nincsen ehhez a hibához. Ez magától elő jön. ( kopó alkatrész) persze gyakori olajcserével ki tolható a kopása, de nem az örökké valóságig.

Váltót le kell venni és el küldeni fel újítani ami eléggé drága mulatság, vagy pedig bontottan venni egy jó állapotút( amit igen csak nem lehet meg ítélni, hogy valóban jó állapotú e) Beszerelés után derül ki, hogy valóban jó e! Ha valamit ki felejtettem, vagy rosszul írtam egészítsétek ki nyugodtan.

2021. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:

#6

"A nyelestengely csapágy pedig akkor hallgat el ha benyomod a kuplung pedált.( ekkor a feszület hatására abba hagyja) valamint búgó hangot is hallani lehet általában."

Nem a "feszület", de még csak nem is a feszülés hatására.

A kuplungpedál benyomásakor megszakad a kapcsolat a motor és a váltó között. Álló autónál leáll a nyelestengely és a váltó forgása. Ami nem mozog, az nem zajong.

2021. máj. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Valóban igazad van!

Köszönöm. 😁

2021. máj. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!