Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hajszálkarcra milyen polírt...

Hajszálkarcra milyen polírt használjak? Csiszolás nélkül van remény?

Figyelt kérdés

Nemrég valami pusztulat ráfolyt és rászáradt az autómra (tető elem sarka), amit én bolond, megpróbáltam a körmömmel lekaparni (bevizeztem a részt, de nem sokat segített). A körmöm is lehelletvékonyra csiszolta a nehezen távolodó anyag, de a nagyobb gond, hogy egy kicsit összekaristoltam a fényezést. Hajszálkarcokról van csak szó, nem mélyek, csak a sok kicsi együtt meglátszik. Otthon szeretném magamtól kijavítani, utánanéztem, talán polírozni érdemes.

A kérdésem az, hogy milyen polirt használjak, illetve van-e lehetőség minimális csiszolás nélkül is megoldani a dolgot, mert a lakkréteg is csak minimálisan sérült, ha nem muszáj nem szeretném feleslegesen vékonyítani.

(A ráfolyt anyagot azóta vegyszerrel sikerült teljesen eltávolítani.)

Természetesen minden ötletet nagy örömmel fogadok, lehet az is, hogy a polírnál van jobb megoldás.

Alany: Alfa 159 Rosso 2006



2021. máj. 16. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Vidd el egy normális kozmetikába vagy fényezőmühelybe és poliroztasd meg, biztos kijön.

A normális polirpaszta drága, foleg egy ekkora dolog miatt. Meg kézzel szenvedés lenne...

2021. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 krwkco ***** válasza:

Azt mondják, hogy ha a köröm nem akad el a karcban, akkor ki lehet polírozni.

Az Aldiban néha lehet kapni amatőröknek való polírozó készletet. Kétféle finomságú paszta van benne, finom csiszolópapír, meg kendőszerűségek. Ha veszel ilyet, elsőre ne használd a csiszolópapírt, csak a durva és finom polírt.

2021. máj. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!