Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mozgasserult helyen ugye...

Mozgasserult helyen ugye megállhatok csak varakozni nem szabad?

Figyelt kérdés
Mai napon történt egy berhaz elott, ahol csak egy kifejezetten rendszamra szabott mozgasserult parkoló volt szabadon. Vártam valakit es jott egy autó így betolattam oda, majd a következő pillanatban azt lattam, hogy az ablakban lóg egy nő a földszinten es fotot keszit meg uvoltozni, hogy mit csinalok en ott es feljelent. Nem szepitem a tortenetet... Egy percet állhattam ott kb...ebben benne van az is amikor letekertem az ablakot es kozoltem vele, hogy megallni szabad es varakozni tilos..vegig a jarmuben voltam. A motort se allitottam le. De elgondolkodtam, hogy vajon tenyleg igazam van?!
2021. máj. 17. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Igazad van, megállhatsz, a fényképével meg semmire nem megy, fontoskodjon csak ha akar.


KRESZ 17.§.1.e.

„Várakozóhely” (110. ábra); a tábla a járművek kijelölt várakozóhelyét jelzi, a tábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla jelezheti a várakozó helyen kötelező elhelyezkedés módját (pl. a jobb oldali kerekekkel a járdára állva kell várakozni) (111. ábra), vagy azt, hogy a várakozóhely kizárólag bizonyos járművek (pl. csak személygépkocsik 112. ábra, csak kerékpárok 112/c. és 112/f. ábra, mozgáskorlátozott személyt szállító jármű 115. ábra és 115/a. ábra) részére van fenntartva. Ahol a várakozást ellenőrző óra van, kiegészítő tábla (113. ábra) jelezheti azt az időszakot, amelyben a várakozást ellenőrző óra (parkométer) vagy jegykiadó automata működtetése kötelező, vagy a kiegészítő tábla jelezheti azt is, hogy várakozni csak meghatározott időtartamig és a 41. § (4)-(5) bekezdésében foglaltak megtartásával szabad (113. és 114. ábra). A mozgáskorlátozottakat szállító járművek részére fenntartott várakozóhelyet kiegészítő tábla (115. ábra) vagy külön jelzőtábla (115/a. ábra) jelezheti;

2021. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Autóban voltál,a fotósnak semmi esély mert,ha jött volna az érintet akkor abban a pillanatba át tutad volna adni a helyet .
2021. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Megállni lehet (ugye 5 perc).

Karen hadd forrongjon csak magában, a kutyát nem fogja érdekelni hogy mit vergődik.

2021. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Hát ezt rosszul tudod barátom, oda még 1 percre sem állhatsz be roki igazolvány nélkül, nem hogy 5 percre...


Ennyi erővel a zebra előtt is megállhatok közvetlen 5 percre, vagy buszmegállóban vagy akár a kereszteződés közepén, mert csak "várok valakit".

2021. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyi erővel a zebra előtt is megállhatok közvetlen 5 percre, vagy buszmegállóban vagy akár a kereszteződés közepén, mert csak "várok valakit"."


Nem, ez az "erő" kevés lesz hozzá. Azokon a helyeken, amiket felsoroltál, megállni tilos van érvényben. Ezzel szemben a mozgássérült-helyen akár várakozni is lehet engedéllyel. Engedély nélkül csak megállni szabad és át kell engedni a helyet, ha érkezik egy engedéllyel rendelkező.

2021. máj. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ nem tiltja a megállást(!) a mozgáskorlátozott parkolóhelyen.

A megállás időtartama lehet a folyamatos be- és kiszállás, valamint rakodás ideje, illetve azon túl legfeljebb öt perc, ha a vezető a járműben, vagy közvetlen közelében marad(!). A lényeg, hogy a jármű bármikor el tudja hagyni a helyszínt.

2021. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, en is így tudtam:)
2021. máj. 17. 22:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Ebben a történetben átsiklottatok egy lényeges részleten: a parkolóhely bérelt (rendszámra szabott) volt.

Azt ellenőrizni nem tudjuk, hogy az valóban úgy is van, vagy önkéntesen kisajatította valaki, de tegyük fel, hogy valóban bérelt hely.

Arra milyen szabály vonatkozik?

2021. máj. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha forgalomtól elzárt magánterületen van, akkor az magántulajdon, és valóban "pofátlanság" még akár rövid ideig tartó használata is (bár én ebben az esetben sem borulnék ki, használta már más az én parkolómat is, költözködés idejére). Hasonló esetben az ablakban lévő nő esetében megkérdeztem volna, mennyi ideig kíván a helyünkön parkolni, és innentől már tisztázódtak volna a félreértések.
2021. máj. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha magán parkoló valóban, akkor magánterület, de ilyet új építésű lakóparkok területén lehet találni, máshol nehéz belefutni. Magyar viszonyok mellett valószínűbb, hogy önhatalmúan kisajátítottak egy rokkant parkolót, erre nálunk is volt próbálkozás (az volt az indok, hogy ők igényelték a létesítését, kvázi az "övék", más ne parkoljon oda akkor se, ha rokkant).
2021. máj. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!