Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig szellőztessem?

Meddig szellőztessem?

Figyelt kérdés
Anyós ülés alatt beázott a padló és csuron víz volt a szövet, ahogy tudtam kiszívattam belőle, de még egy kicsit mindig nedves. Meddig kell szellőztetenem higy teljesen megszárodjon? Nálunk jelenleg 15 fok van.
2021. máj. 18. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Amíg meg nem szárad.

Mit lehet válaszolni egy ilyen kérdésre?

2021. máj. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Pontosan 3 óra 42 percig és 26 másodpercig. Se több, se kevesebb.
2021. máj. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mostani hűvös nedves időben ez napok kérdése. Sok napé. A legjobb ha van garázs, éjszakára is húzd le az ablakokat, hogy tudjon szellőzni, ne poshadjon be!
2021. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy hősugárzót irányíts rá és az kinyomja.
2021. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pár óránként még kiporszívózhatod egyszer-kétszer. Ha van garázs és megoldható biztonságosan akkor egy hajszárítót tennék alá a legkisebb fokozaton.

Én inkább a korrózió miatt aggódnék, ki tudja milyen helyre tud befolyni ahonnan csak nagyon nehezen párologna el.Abból sem lesz feltétlen poshadás, ha csak pár nap alatt szárad ki teljesen. Nekünk a Hondában a beázás miatt pár hónapig víz volt a hátsósor alatt télen. Semmi szaga nem volt, viszont az ablakok olyannyira párásodtak. :D

2021. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért a padlószőnyeg kegyetlenül megtudja szívni magát. Én autómban elég sok víz volt az anyós ülés alatti részen. Ott mondjuk az volt a hiba hogy az ajtó nyitva volt az udvaron állt az autó és jött egy kegyetlen nagy zápor ami végett szépen be is ázott. Majdnem tócsa állt, szerencsére tesóm időbe észrevette hogy ázik be az autó így azonnal intézkedett, de már kb késő volt.

Én azt csináltam hogy amint elállt az eső egyből amennyire lehetett áttörölgettük és felitattuk amennyire lehet. Az ülés is ázott azt kikaptuk és bevittem egy száraz helyre száradni hősugárzó sokat segített igaz dög meleg volt főleg nyáron volt ez de legalább hamar megszáradt.

A szőnyeg nem akart megszáradni azt még át is porszívóztuk vizes porszívóval kinyomkodtuk szívás közbe, sok vizet kiszívott de így is nedves volt napokig. Mivel az autót használni kellett így ahol lehetett nyitva hagytam az ajtót és hagytam száradjon főleg napon de nem sokat segített. Aztán haverokkal egy hétvégén kikaptuk az egész szőnyeget átmostuk vizes porszívóval és bevittük egy zárt helyre fellógattuk és hősugárzóval csináltuk ott a meleget hogy száradjon plusz volt havernak pára elszívója amit odatettünk a közelbe hogy a pára is menjen el minél szárazabb legyen bent a levegő. Így is 2 nap kellett mire teljesen megszáradt és a hősugárzó 2 óránként le lett kapcsolva 2órára meg éjszaka egyáltalán nem üzemelt mert nem akartuk felügyelet nélkül hagyni, viszont a helyet kegyetlenül befűtöttük tehát még reggel is pusztulat meleg volt bent. Magát a szőnyeget hőlégfúvóval is melegítettük a legvizesebb pontokon és még így is enyhén nedves volt amikor visszaraktuk az autóba. Persze a szőnyeg alatt a taposó lemez is vizes volt nem is kicsit. Azt is áttörölgettük szerencsére nem volt rozsdás a lemez meg volt rajta védő réteg is. Amikor visszaraktunk mindent akkor az autót mindennap használat után beraktam a garázsba ajtókat kinyitottam amennyire lehetett hogy az akkum ne merüljön le a lámpák miatt lehúztam az akkusarut hősugárzóval befűtöttem a környékét és hagytam had száradjon meg szellőzzön jó alaposan.

2021. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:
Rakjál a nedves szőnyeg alá ujságpapírt. Ha megszívta magát, cseréld ki szárazra. Sokszor.
2021. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!