Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy szerelő tönkre vágta...

Ha egy szerelő tönkre vágta az autómat azzal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Konkrétan arról van szó, hogy valamit nem csinált meg amit adott esetben illő lett volna és most lehet hogy kuka a motor. Röviden tömören.
2021. máj. 19. 20:56
1 2 3
 1/25 Beviz Elek ***** válasza:
73%
Illő lett volna vagy megbeszéltétek és mégsem csinálta meg?
2021. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
22%
Hozasd el az autót tönkről
2021. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Azt beszéltük hogy rakja rendbe és ha kell valami alkatrész akkor én azt beszerzem. Meg is lett csak éppen nem mosta at a motort meg semmi hanem összerakta és ennyi. Most meg tele van femmel az olajszurom. Szerinted? Ne akarjak idegösszeroppanást kapni?
2021. máj. 19. 21:39
 4/25 A kérdező kommentje:
Ráadásul turbós motor, és gondolom elég szep lehet mostanra az állapota ilyen retkes olajtól
2021. máj. 19. 21:42
 5/25 anonim ***** válasza:

Ha bizonyos "belső" alkatrészek lettek cserélve, normális ha fém szemcséket látsz az olajban. Ezért kell bejáratás után pár száz-pár ezer km után cserélni az olajat, akár többször is. Sőt létezik külön bejárató olaj is, bár azt utacai autókba nem szokták használni.


"Azt beszéltük hogy rakja rendbe és ha kell valami alkatrész akkor én azt beszerzem."

Ezzel már buktad (az egyébként sem létező garanciát) mert "hozott anyagból" dolgoztak, még ha tényleg el is rontotta, ráfogja a te alkatrészdre.


"Ne akarjak idegösszeroppanást kapni?"

Ne.


Egyébként "rendes" (hivatalosan működő, számlásan dolgozó, szakvégzettségű szerelőket alkalmazó) szervíz ez, vagy valami maszek? Ha utóbbi, akkor így jártál, tanulópénz volt. Ha előbbi, akkor menj reklamálni, hátha.

2021. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

"Azt beszéltük hogy rakja rendbe és ha kell valami alkatrész akkor én azt beszerzem"


Ez a rakja rendbe elég tág, ez alapján kb semmiért nem reklamálhatsz, mivel a konkrét elvégzendő feladat (vagy konkrét hibajelenség elhárítása) nem lett megnevezve.

2021. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Volt bejaratas, de mégis tele van szarral. Nem az lett volna a megoldás hogy kimossa? Mert így végig minden kap ebből a forgácsbol. És egyébként hengerfejezve lett de ő mást nem nézett meg rajta kicserélte aztán ennyi. Nekem legyen az is eszembe hogy megvizsgáljon mást is? Én vagyok a szerelő? Igen maszek volt egyébként.
2021. máj. 19. 22:09
 8/25 anonim ***** válasza:

Csereld ki a szűrőt, vedd le a kartert takaritsd ki és töltsd fel friss olajjal

Aztán menni kell vele és utána megnézni van-e még benne

2021. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"Nem az lett volna a megoldás hogy kimossa? "

De, az lett volna a megoldás. De ez ne mazt jelenti, hogy automatikusan meg is kell csinálnia, külön kérés nélkül.


"Igen maszek volt egyébként."

Akkor legközelebb ne ezen fukarkodj, hanem vidd rendes szervízbe. Ez volt a tanulópénz.

2021. máj. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Úgy bizony, tanulópénz. Röviden, tömören: A szerelő pontosan azt csinálta amiben megállapodtatok, egy kicsit sem többet és egy kicsit sem kevesebbet. Aki jobban tudja az ne vigye el szewrelőhöz, hanem csinálja meg saját maga.
2021. máj. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!