Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A koszos műanyagokat az...

A koszos műanyagokat az autóban lehet nedves törlőkendővel tisztítani?

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 16:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
lehet
2021. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azzal szoktam. Lehet venni kifejezetten erre a célra való nedves törlőt is,de olyannal is csináltam ami épp volt itthon,attól se lett baja.
2021. máj. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de előbb porszívózd.
2021. máj. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3/


Természetesen teljes takarítás portalanítás után gondoltam.

2021. máj. 20. 19:06
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Lehet. Én autómosóban dolgoztam, az ottani tapasztalatok alapján szerintem a legjobb tisztítás, ha veszel egy spriccelőt (virágpermetező is jó erre a célra), és abban keversz ki szappanos vizet. Mi műanyagtisztítót használtunk, de a szappanos víz is jó. És fogsz egy mikroszálas törlőkendőt, és azzal spricceled le. Porszívózni nem muszáj előtte, utána is lehet, ez tapasztalat - akármilyen logikátlanul is hangzik. Ha ápolni is szeretnéd a műanyagot, akkor vegyél műanyag vagy műszerfalápolót, de azt nem minden tisztításnál szükséges megtenni.
2021. máj. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

5/


Na akkor neked van tapasztalatod,lehet én misztifikálom túl az autó takarítást?Csak azt látom ilyen meg olyan vegyszer ez meg az,most rendeltem tisztító cuccokat de parázok,hogy mi van ha ezt meg azt meg nem rendeltem.

2021. máj. 20. 19:13
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlaggódni. Szappanos víz, mikroszálas kendő, porszívó, ablaktisztító.
2021. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7/


Szóval semmilyen különleges speciális ablaktisztító nem kell?Én amúgy kicsit a külső mosástól félek mindig parázok össz ne csikarjam az autót,szereztem ilyen nedvesség elszívó törölközőt vagyis karosszéria szárító.Mosás után ha azzal áttörlöm nem csikaródhat össze?

2021. máj. 20. 19:43
 9/19 anonim ***** válasza:

Az ember így van vele, amíg nem kerül egy mosóba dolgozni, és rájön, hogy egy autóbelső kitakarítására van 30-45 perce... Ha nem nagyon koszos az autó, valójában nem kell túl sok gondot fordítani rá. Sokkal többet ér a rendszeres tisztítás (2 hetente, de legrosszabb esetben 4 hetente). Akár sima szappanos vízzel az ember átmehet a műanyag felületeken. Ezt érdemes a vezetőülésnél kezdeni, és először a műszerfalat áttörölgetni, majd a kormánynál (a kormányt érdemes kiakasztani, és benyúlva áttörölni), akkor ott a kapcsolók, a középkonzol. Akkor ott az ajtó mögötti műanyag részek. Az ajtón lévő műanyag. A pedálokat is érdemes áttörölni, de azt szerintem hagyd a végére, mert nagyon összekoszolja a rongyot. És így szépen az autón lehet körbe menni. Ha ez kész, akkor ablakok belső tisztítása. Ehhez elég a sima ablakmosó, és persze megfelelő rongyok, amikkel szépen le lehet őket törölni. Utána az ember kiporszívózza az autót. És ennyi az egész, már tiszta is.


Persze a falcokat is át lehet törölni. Ez az a kis fém rész, ami van belül, mikor kinyitod az autót. A mosóban ezt a külső mosás után törlik át, szóval te is vagy akkor törlöd át egy ronggyal, amikor lemosod a kocsit, vagy nagyon alaposan bevizezed előtte és úgy törlöd át, de itt már vigyázni kell a karcolódásra.


Ha szeretnéd ápolni a műanyagot, akkor mint mondtam, műanyag ápolót kell alkalmazni. De a műszerfalápoló is bármelyik műanyag felületre jó.


Aztán persze lehet olyan, hogy kárpittisztítás. Na oda már valóban kell a megfelelő vegyszer és a helyes technika. Az egy kicsit bonyolultabb dolog.


Ennél többet igazából csak az tud adni ha száraz gőzzel átgőzölöd az autó belsejét, de az meg ugye igényli a gépet, és utána nézve nem is minden kézi autómosóban van ilyen szolgáltatás. De ami a lényeg, hogy a helyes technikán sokkal több múlik mint a vegyszereken.

2021. máj. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

7/


Ja meg ilyen röprozsda oldó cuccot.

2021. máj. 20. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!