Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A koszos műanyagokat az...

A koszos műanyagokat az autóban lehet nedves törlőkendővel tisztítani?

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 16:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

9/


Tényleg szereztem kárpit tisztítót is le kell vele fújni a felületre aztán áttörölni ruhával,de én csak az ajtó kárpitokat akarom törölni mert a többi rendben van.

2021. máj. 20. 19:50
 12/19 A kérdező kommentje:

9/


Köszi amúgy a segítséget nézegetek videókat is hogy valamennyire tisztában legyek a dolgokkal de azért csak parázok pedig már belülről takarítottam magam is csak nem annyira mert kevésbé volt koszos az autó mint most.A külsejét meg nem szoktam törölni csak mosóban lemosom mert az ezüst nem olyan kényes szín de most mivel a közelben nem találni értelmes mosót vagyis ahol megcsinálják a külső belső takarítást gondoltam magam megpróbálom.

2021. máj. 20. 19:53
 13/19 anonim ***** válasza:

"Én amúgy kicsit a külső mosástól félek mindig parázok össz ne csikarjam az autót,szereztem ilyen nedvesség elszívó törölközőt vagyis karosszéria szárító.Mosás után ha azzal áttörlöm nem csikaródhat össze?"


A lényeg, hogy mosásnál a homokot és a port le kell mosni az autóról, mert a homok, ami karcolni tud. Mi amúgy mosás után sose töröltük egyből, használtunk viaszt. Ha nagyon vizes az autó, akkor szilikonos lehúzóval érdemes lehúzni, rápermetezni a viaszt, és utána törölni. Ha a törölköző mikroszálas, akkor nem gond, de szerintem egy nem elég egy teljes áttörlésre. És ne felejtsd ki a végén a falcokat ;)


Viasz az aztán nagyon sokféle van a piacon. Válassz olyat, ami neked szimpatikus. Még olyan is van, amit hígítani kell. Azt nyilván permetezővel lehet utána felvinni. Kemény waxot nem javaslom. Nem rossz, csak speciálisabb technikát igényel a felvitele, és macerás vele dolgozni. Folyékony viasz a legjobb. És szárazolás előtt fújd le vele az autót. Akkor tuti csillogni fog.


Ha egyedül csinálod, akkor egyszerre csak a kocsi egyik felét fújd le. Az, hogy ablakra mehet-e, a konkrét viasz típusától függ. Van, amivel simán le lehet törölni egy ablakot, van ami pedig olyan maszatot hagy rajta, hogy rémálom törölni utána. Ha bizonytalan vagy, akkor ne kísérletezz ezzel, elég a kasznira fújni. És egyszerre csak az egyik felét, nehogy rászáradjon közben, mert az csúnya.


Ablakot pedig kívülről ugyanúgy tisztítsd le, mint belülről. Persze ha extra az ember, lehet vízlepergető nanot felvinni az üvegre, de az technikás megint csak...


Ha gondolod, még gumiápolót használhatsz. Itt annyi, hogy a gumi külső felületén egy ecsettel kell elkenni. Tehát csak a külső felületén szabad, arra a részre semmiképp se tegyél, ahol az aszfalttal érintkezik.

2021. máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

13/


Mondjuk nem a legnagyobb nedvszívó törölközőt sikerült szereznem de nem is kicsi,viszont jó pár törlőt is rendeltem még mert akciós szettet vettem vettél hármat kaptál plusz egyet meg ilyesmi.


ezeket vettem pl Ceramic Shampoo,Ceramic Quick Spray na meg igen valami olyat vettem,hogy gumi és külső műanyag ápoló.

2021. máj. 20. 20:33
 15/19 anonim ***** válasza:
wd40
2021. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15/


Már mire?

2021. máj. 20. 21:31
 17/19 anonim ***** válasza:
"gumi és külső műanyag ápoló" - Azzal érdemes akkor a külső műanyagokat is átkenni. Azok nagyon erősen ki vannak téve a napfénynek és az uv-nek. Az újfajta Peugeot modelleknél tapasztaltuk azt, hogy a külső műanyag nagyon látványosan megkopik, kifakul, ami csúnya.
2021. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

17/


Mondjuk azért gondolom az segít valamennyire,hogy legtöbbet garázsban áll az autó.

2021. máj. 20. 22:52
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen, az segít.
2021. máj. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!