Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külfödi papíros lejárt műszaki...

Külfödi papíros lejárt műszakis autóval mit lehet kezdeni itthon?

Figyelt kérdés
Bocs a plusz kérdésért biztos van már pár ebből, de konkrét választ nem találtam, nem értek én a papírozós ügyekhez, kérdésem a következő: ha én veszek egy külföldi papíros autót lejárt műszakival itthon és el akarom bontani vagy akár megcsinálni pályaautónak azt megtehetem? Nincs nekem semmilyen féle kötelezettségem afelé hogy át kell irassam magyar papirosra? Köszi a válaszokat

2021. máj. 22. 20:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%

Nem bonthatod el, mert ahhoz bizony engedelyek kellenek.


Palyaautonak megcsinalhatod, de kozuti forgalomban csak honositas utan, muszaki vizsgaval vehet reszt, addig egy metert nem mehetsz vele legalisan, meg a palyara is csak traileren viheted.


A honositas a lejart papirokkal is legalabbis elvi sikon jarhato ut, gyakorlatilag bizonyos ertek alatt netto hulyeseg, tobbe lesz a leves mint a hus.

2021. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
38%
Simán elbonthatod, a kutyát nem érdekli, hogy mi lesz vele. A MÉH-be kicsit nehézkes mostanában leadni a maradékot, de ha van ismerős, akkor ott sem lesz gond. Ha van hivatalos papírod a gépről, akkor a motort is átírhatóan el tudod adni. Viszont ha nincs papír, akkor a szomszéd is veszélyes lehet.
2021. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Szabályosan nem bonthatod el, veszélyes hulladék. Viszont az autó nem szerepel a magyar nyilvántartásban, így nem marad örök időkre a neveden. Pályaautót nyilván csinálhatsz belőle, de gondolom így se gépkönyve se semmije nem lesz soha
2021. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nem használnám közúton csak pályán odáig is traileren vinném.

Az alany egy honda integra amihez én még társítok egy csigát 400méteres futamokra, akkor ez így ilyen formában megvalósítható gondolom, ugye?

2021. máj. 25. 17:43
 5/27 anonim ***** válasza:
58%

Szoval, akkor elolrol:

- lejart kulfoldi papirokkal egy metert sem mehetsz kozuton;

- ha megis menni akarsz, honosittatni kell;

- ha nem akarsz, traileren oda viszed ahova akarod, rendszam se kell ra es amugy olyan kotvany utolagos turbot szerelsz ra amilyet akarsz.


A kerdesbol kiindulva nyilvan semmi mast nem fogsz modositani mert a 'csiga' mindenre is jo, nem kell erosebb fek se meg semmi se csak a sok-sok kakao, meg a lenyeg: a 'No fear' matrica.

2021. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%

Hát igen, így a válasz alapján ebből se lesz semmi, de alapvetően jól látod. Így nem kell hozzá semmi. Egy adásvételid azért legyen róla, hogy tudd igazolni, tiéd a roncs. Ebből a ráakasztok egy turbót aztán majd megy mint állat, dologból szokott az lenni, hogy utána jó ha egyszer beindul, aztán ott rohad el a nagyi veteményese mellett a kert végében.

Egyébként nem tudom milyen szinten akarod űzni ezt a gyorsulást, de oda nem kell gépkönyv, regisztrálni a kocsit valahogy vagy ilyesmi?


#3

2021. máj. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%
#6: lehet hogy kellenek papirok hozza, de azoknak a forgalmihoz, kozuti forgalomhoz semmi kozuk. Az adott palyan kell megkerdezni hogy amatorkent milyen papirokkal kell rendelkezni egy epitett 'versenyautonak' amit Kovacs 22 Jozsi, 21 eves Piliskiskunbiszbaszdi lakos takolt ossze az ebay-en 100 Euroert vasarolt papirok nelkuli roncsbol.
2021. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Megnyugodhatt az osszes hozzaerto mar megvettem az autót már el is keszult az autó, mar az elso probakoron is tul van es juniusban mar a rajtnal all egy megszervezett futamon. Koszonom
2021. máj. 31. 22:44
 9/27 anonim ***** válasza:
74%
Nagy király lehetsz, ha egy hét alatt megvolt a vétel és el is készült a "versenyautó" Majd linkeld be a verseny eredményét, ahol elindult a kocsi.
2021. jún. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
58%

#9 jaj ne legyel ilyen, NFS-ben barmit lehet :D


@Kerdezo: tudod van az a pont, ahol okos ember azt mondja, hogy oke, tevedtem, ez bonyolultabb mint elsore hittem es at kell meg gondolni. A nemokos megprobal valami nagyzolos, amugy mindenki szamara nyilvanvalo modon buta fullentessel megmaradni a menocsavo szerepeben. Szerinted...?

2021. jún. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!