Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire normális ez a hang?

Mennyire normális ez a hang?

Figyelt kérdés

Hideg indításnál rövid ideig (tényleg rövid ideig, kb 10-15 másodpercig) fémes csörgő hang hallatszik a motorból. Ezt meg szoktam várni, és csak utána elindulni. Kb az említett 10 másodperc letelte után szép halk, egészséges hangja van. Fiatal, 3 éves autóról van szó, TSI motor. Ez már nem láncos, ha jól tudom. Normális ez? Friss az olaj.


Még egy plusz dolog: ez bentről nem hallatszik, csak ha le van húzva az ablak.


2021. máj. 23. 08:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nyelestengely? Kuplung benyomásnál van valami? Motor melyik részéről jön a hang?
2021. máj. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Olajszint rendben van? Mert ha alacsony az olajszint és a normálisnál tovább tart, hogy felépüljön a nyomás, az vezethet a normálisnál hangosabb és tovább tartó csörgést indításkor. Talán mondanom sem kell, hogy az jelentős probléma.
2021. máj. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
DSG váltós, nem tudom benyomni a kuplungot. Olajszintet megnézem majd, de egy hete volt olajcserén. Meglepne, ha alacsony lenne.
2021. máj. 23. 09:06
 4/20 anonim ***** válasza:
Engem nem lepne meg túlságosan, főleg, ha nem normális szerelő csinálta (ami sajnos kis hazánkban nagyon nagy divat). Szárazon felrakják az új szűrőt, felöntik olajjal, aztán kész. Azzal meg nem foglalkoznak, hogy első indításnál felvesz pár decit, emiatt utána rá kell még tölteni.
2021. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hidrotőke?
2021. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
#5 Manapság már tudtommal nem jellemző a korai csattogás, mint régen. De lehet tévedek.
2021. máj. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Márkaszervizben csinálták, bár nem tudom, hogy ez jelent-e valamit.
2021. máj. 23. 11:17
 8/20 krwkco ***** válasza:
0%

#7

"Márkaszervizben csinálták, bár nem tudom, hogy ez jelent-e valamit."

Azt jelenti, hogy olyan szerelő csinálta, aki nem képes arra, hogy önálló műhelyt indítson. És aki tudja, hogy kicsi a valószínűsége, hogy a teljes élettartama alatt neki kell majd foglalkozni az autóval.

2021. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 krwkco ***** válasza:

Ha a hang pont az olajcsere után jelentkezett és minden állás utáni indításnál hallható, akkor nem jó a visszacsapószelep az olajszűrőben.

Vidd vissza a szervízbe, ahol cserélték és mutasd meg nekik a hangot. Nem kell a teljes olajmennyiséget lecserélni garanciában, csak a szűrőt, ha abban van a hiba.

2021. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#8 Egy saját műhely indítása MINIMUM 10 millió forint és az az abszolút minimum kezdőtőke, ami szükséges a bejelentéshez, illetve a műhely megvásárlásához és berendezéséhez.

Szóval fel kell tennem a kérdést: te valóban azt hiszed, hogy minden jó szerelő életében eljön a pillanat, amikor saját szervizt nyit? Szerinted minden autószerelőnek ez az életcélja? És kizárólag azok nem tesznek így, akik nem értenek hozzá?

Vagy úgy is feltehetném a kérdést, hogy: téged ki ejtett fejre?

2021. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!