Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékcsere mennyire bonyolult?

Fékcsere mennyire bonyolult?

Figyelt kérdés
Csinálta már valaki otthon, és megbánta hogy nem szervízbe vitte?

2021. máj. 25. 17:34
A kérdező szavazást indított:
Nem bonyolult
Vidd szervízbe
33 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/51 D. Brasco ***** válasza:
81%
Ha neked ezzel kapcsolatban itt kell kérdezned ráadásul egy ilyen hulla amatőrt,akkor egy jó tanácsom van: TE HOZZÁ NE NYÚLJ A FÉKHEZ!!!!
2021. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
19%
Nem egy agysebészet kicserélni a betéteket és a tárcsákat. De van otthon fékpadod, hogy bemérd a fékhatást? Én biztos nem ezen spórolnék!
2021. máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
54%
Amivel balesetveszélyt tudunk okozni, azt nem babráljuk(a fék ilyen). Vidd szerelőhöz.
2021. máj. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
86%
Fékbetét és féktárcsa cseréje pofon-egyszerű, de kell hozzá pár szerszám és egyéb kellék. Ha nem tudsz magadtól utánanézni, vigyed szerelőhöz.
2021. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
66%
Min, Trabin vagy S osztályon? Amúgy ha a kérdés felmerül, inkább vidd szervízbe.
2021. máj. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
54%
Aki nem ért hozzá az ne csinálja.
2021. máj. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem értesz hozzá ne csinálj semmit. Ha meg értesz hozzá akkor ezt meg se kérdezed... So igen, bonyolult.
2021. máj. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
30%

Mentem én már olyan szinten széthullott fékkel, amikor szétszedtem, majdnem szívrohamot kaptam.

Csak annyit vettem észre, hogy rosszul fog.

Rugók széthullva, fékpofák ott keringtek a fékdobban, féktárcsák hajszálrepedve vagy 10 helyen.

Ennél bármi jobb, még ha a 3 éves Ödönke csinálja, akkor is.

2021. máj. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
83%

Ha értesz hozzá akkor gyerekjáték.

De mivel a kérdést kiírtad így feltételezhető, hogy még sosem csináltad.


Ha van valamennyi gyakorlatod autószerelésben akkor menni fog.

Youtube-on is van sok autóhoz fékszerelős videó (nem feltétlen magyarul).

2021. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
82%

Féktisztító spray, nyomatékkulcs, közepes erősségű csavarrögzítő paszta, rézpaszta, szilikon zsír. Ezekre szükséged van hozzá. Ha összeadod, hamar rájössz, hogy drágább, mint a munkadíj, tehát csak akkor érdemes belevágni, ha egyéb szerviz feladatokat is el akarsz végezni később, vagy tudod másra használni ezeket.

Egyébként maga a folyamat nagyon egyszerű és ha felkészülsz előtte, nem tudod elrontani. Két nagyon fontos dolog van: 1., hogy a tárcsát féktiszítótval jól pucold le előtte (gyárilag olajos bevonat van rajta), 2., hogy a nyomatékokat jól állítsd be. Kell még figyelni pár dologra, de találsz ezekről jó videókat (chrisfix csatornáját ajánlom).

2021. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!