Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek otthon ez mennyire...

Szerintetek otthon ez mennyire bonyolult?

Figyelt kérdés
Adott egy g astra, hátsó hidjaban kéne szilentet cserélni, már megvettem hozzá mind a kettőt, neki fogtam csak a szilentet tartó csavar mind a két oldalon be van rohadva, fujtam rá wd40 et, de nem sokat segített a dolgon, mivel lehetne könnyen meglazitani, illatve a cserehez láttam hogy kell szilent be nyomo, tényleg szükséges gyári benyomo vagy lehet mással is próbálkozni, persze ésszel?

2021. márc. 12. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ekkor érdemes kimelegíteni Acetilénnel. Satuban is be lehet préselni a szilentet a helyére.
2021. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És olyat hol kapok, illetve mit kell vele csinálni? Satura gondoltam én is
2021. márc. 12. 20:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Ütögesd meg a csavar fejét keményen, utána próbáld meg kitekerni. Esetleg próbálhatod melegíteni is, de óvatosan, nehogy valamiben kárt tegyél.

Ha megindul a csavar, akkor egy kis kitekerés után, húzd vissza, utána megint ki, megint vissza, és így tovább. Ha csak kifelé tekernéd, beleszakadna, mert megszorul a rozsdától. Így viszont tud tisztulni. Közben fújkáld csavarlazítóval vagy wd40-el.


Ahhoz hogy a hidat le tudd engedni, le kell kösd a lengéscsillapítót.Mást nem kell, (a kipufogó ja jól emlékszem fölötte megy) csak figyelj hogy csak addig engedd, hogy a fékcsövek, kézifékbovden, vezetékek (abs esetén) ne feszüljenek.


A szilent közepe ha még nem szakadt ki, akkor ki kell szakítani pl egy nagyobb csavarhúzóval ki lehet fordítani. A fém gyűrűjét be kell vágni például vasfűrésszel, vagy ha van, orrfűrésszel, utána ki tudod könnyen ütni.

Az új szilent beszereléséhez kell egy szilent behuzató, vagy csinálsz egyet. Például nagyobb krova fej, menetes szár, anya, zártszelvény vagy vastag laposvas kombóból össze lehet hozni. Az a lényeg hogy a szilent fém házánál feküdjön fel a szerszám amivel behúzod, hogy a gumi ne sérüljön.


+tipp: figyeld meg hogy hogy állt a szilent, mert nem mindegy hogy hogy rakod be.

2021. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja igen, ez a parasztabb, helyén cserélős módszer. Nem kell annyit szerelni, gyorsabb, viszont kényelmetlenebb egy kicsit.
2021. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ohh hatalmas köszönet, azt hittem megkapom azt hogy hülye gyerek Vidd szerelohoz 😃 mindenkinek köszönöm a tippet holnap neki állok
2021. márc. 13. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!