Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyesek miért nem viszik...

Egyesek miért nem viszik vissza visszahíváskor az autójukat?

Figyelt kérdés

Ha egy adott típusra a gyár visszahívást hirdetett, akkor a tulajok egy része miért nem viszi vissza az autóját?

Ha jól tudom ilyenkor a belügyminisztérium a gyár megbízásából kiértesíti a tulajokat, és a visszahívást szerviz a garancia után is ingyenes nem?



2021. máj. 26. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Kik azok az egyesek?
2021. máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Akik mondjuk nem vitték vissza?
2021. máj. 26. 11:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne vinnék vissza?
2021. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is lehet hogy nem is tud rola a tulaj hogy visszahivas van eppen valami miatt.


Nekunk volt visszahivas az auton a valto miatt es kaptunk levelet, mert hasznaltan vettuk az autot a markakereskedotol.

Ha eldatuk volna akkor a kereskedo nem tudna hogy uj tulaj van es ugyan ugy nekunk jonne a level.

Ha nem kereskedotol vesszuk hanem maganszemelytol akkor nem jon ertesites.

2021. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy párat használtautóról lekérdeztem a gyár oldalán alvázszám alapján, és még él pár darabra a visszahívás.
2021. máj. 26. 11:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

kik nem viszik vissza?

egyebkent ingyenes a gyari garancia lejarta utan is, bar hogy meddig azt pontosan nem tudom

vittem en mar igy 5 eves autot is

2021. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6 Egyik ismerősömnek a 19 éves kocsijába volt visszahívás.

Gondolom ha elismeri a gyár hogy ők hibáztak akkor akármeddig vissza lehet vinni.

2021. máj. 26. 11:35
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Talán akkor őt kérdezgesd.
2021. máj. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha hivatalos visszahívás, akkor valóban értesít a belügy a jármű regisztrációja és RAPEX egyezés alapján, csak hogy a legtöbb gyártó (főleg németek) nem szeretik hivatalosan elismerni a visszahívásaikat - ez az értékesítési stratégiájuk része. Ha vissza is viszel egy érintett példányt a márkaszervizből úgy kell kihúzni, hogy végül is megkaphatod-e ingyen a javítást, cserealkatrészt.
2021. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Mert nem hordták márka szervízbe a garancia alatt se
2021. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!