Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik használt autót választa...

Krómgyűrű kérdése:

Melyik használt autót választanátok az alábbi 3 közül?

Figyelt kérdés

- Toyota Corolla E11 (békalámpás) 1.3 vagy 1.6-os motorral


- Mitsubishi Carisma 1.8 GDI


- Skoda Octavia I 1.6 MPI


Ezek közül melyik kiforrottabb technológia?


Melyik megbízhatóbb?


Ti melyiket ajánlanátok első autónak?


Mennyire kényelmesek hosszú távon?



2021. máj. 28. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Békalámpás Corolla. Legkiforrottabb technológia az teljesen biztos, hisz 5-10 éve javítgatták ennek a motorját, E10-ben is ugyanilyen motor volt mint ezekben. Megbízható is, max. fogyasztja az olajat és rozsdásodik, ezekre oda kell figyelni. Nekem 1.6 van ebből, nagyon jó, talán az árkategória legjobbja szerintem. (Nekem is első autó) Hosszú távon közepes a kényelmessége, nem egy francia kényelem, de kibírható. Ha nagyon hosszú távokra használnád, gondolom dízelt vennél.
2021. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

A Carismáról nem tudok semmit, soha nem volt dolgom vele, alapvetően megbízható azok szerint, akiknek van/volt.


Ellenben a Corollával és Octaviával van tapasztalat.

A békalámpás Corollát azért mondják annyian, mert tényleg egy örök élet + 1 nap konstrukció, egy nagy ellenfele van: a rohadás. Ha kifogsz olyat ami nem rohad, akkor kimegy a világból alapvető karbantartással.


Az Octavia egy fokkal igényesebb autó, kicsit kellemesebb benne létezni (a Corolla a tipikus '90-es évek japán autója: szürke, kemény műanyagok mindenhol, de legalább azok nagyon jól bírják az éveket), cserébe csúnyábban öregszik belül is, és a fenntartása is valamivel költségesebb.


Igazából mindkettő jó autó, én talán az Octaviát választanám, mert egy fokkal kellemesebb autó, viszont drágább is belőle a tényleg szép állapotú.

2021. máj. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A BMW-t
2021. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a Corolla. Volt is 3 ajtós békám. 86 lovas motorral szerelt volt. Konkrétan nem romlott el rajta soha semmi. Kopóalkatrészeket persze kellett cserélni, 10000-nél olajat. Az enyém nem ette az olajat, de van olyan is köztük. Ahogy fentebb is írták, a rozsdára kell figyelni. Ha nem rohad, olyan nagy meglepetést nem tartogat.
2021. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Octaviát venném
2021. máj. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2021. máj. 30. 10:25
 7/10 anonim ***** válasza:

@4-re válaszul:

A 4ZZ és 3ZZ motorosak hajlamosak az olajfogyasztásra, főleg a korai évjáratok. A 4A-FE, 4E-FE 1.4 és 1.6 benzinesek nem.

2021. máj. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
+ 1 octavia. 1.6 mpi motor régi 101, új 102 le motorok voltak vw legmegbízhatóbb benzinesei. 1millió km-t futottról is tudok, taxi volt.
2021. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én utánna levő e12 corollával jártam soka 1.4 d4d 90 ló, nagyon megbízható és egész kényelmes hosszabb távokra is, olajat nem fogyaszt és nincs kettőstömegü lendkerék sem. Ugyan ez benzinesbe is jó lehet.
2022. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Octavia 1.6 benzin. Nekünk vw jetta van, de volt golf is. Egyik se ette/eszi az olajat a 102 le teljesen elég. Jetta fogyasztása 2 órás hosszabb út után 4.9 liter volt. Átlag vegyes használatban 6,2. Télen 6,5. Fillérekből fenntartható autó.
2022. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!