Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Általánosságban, turbódízelnél...

Általánosságban, turbódízelnél ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Megyek vele, aztán ha megállok állóra, akkor ahogy esik a fordulatszám, fékezek, a turbó ad egy ilyen hangot hogy wooooóóóó...

Érdekes módon, régebben csinálta néha ezt, aztán nem, de most újra kezdi, talán még erőteljesebben mint eddig. Azt hogy miért nem nézetem meg, meg akkor miért nem nézettem meg, hagyjuk miért.


Ne nevessetek ki, jobb hangutánzó szót nem tudok rá. A lényeg, ahogy - szerintem - a turbina fordulata esik, ilyen hülye hangot ad ki.


Szvsz a végét járja...


2021. máj. 31. 08:10
 1/4 crudy ***** válasza:
Amikor mesz az autoval a turbo nyomra a levegot a motorterbe. Amikor lelepsz a gazpedalrol a motornak nincs szuksege levegore, de a turbo megis nyomja, ezt a levegot valahova el kell tuntetni. Tobbnyire ennek van olyan hangja, vagyis erre tudok tippelni a te esetedben.
2021. máj. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
turbóval szerelt dízel
2021. máj. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm a kiigazítást...

#1 mindenképp hiba, mivel eddig nem csinálta, illetve régebben párszor, de mostanában megint egyre jobban, hangosabban


Benzinesnél egy lefújószelep ezt a levegő-felesleg problémát megoldja egy pillanat alatt, nem kell neki ennyi idő, míg ez kiadja azt a hangot, illetve menet közben, nagyobb fordulatot ejtve (értsd, felengedem a gázt) nem csinálja ezt, biztos az is behallatszana.

2021. máj. 31. 09:22
 4/4 crudy ***** válasza:
Értem, lefújószelep dízelben és benzinben is van, mindkettőnél el kell engedni a torlónyomást de igazából ezek nem lefújószelepek, hanem megkerülőszelepek. Én eküröl nézelődnék. A turbó hibájára az szokott utalni, ha elkezd fütyülni, ha addig nem fütyült.
2021. máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!