Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Főtengely szíjtárcsa csavarjat...

Főtengely szíjtárcsa csavarjat hogyan lazitsam meg?

Figyelt kérdés
A motor ninxs az autóban, 4 éve állt, eléggé be van rohadva a csavar. Mindennél is be volt már fújva, lendkerék el ellentartva, de nem akar megindulni. Csóri főtengelyt mae sajnálom, mer annyit kapott már az a csavar...de nem enged. Ötletek?
2021. máj. 31. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Légkulcs, vagy elektromos ütvecsavarozó.
2021. máj. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vezérműszíjcsere, igaz? Hát, ezt már én is megtapasztaltam a saját bőrömön, hogy kézzel az bizony soha nem fog lejönni. Hallgass az első válaszolóra és szerezz be egy légkulcsot, meg egy kompresszort hozzá. Ez alatt azt értem, hogy bérelj egyet, mert lehet azt is természetesen. Kézzel tényleg soha nem fog lejönni.
2021. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen motor ez?

Nehogy bal menetes legyen, pl Fiat főtengely, ahol ki is van gyengítve a csavar közepe, hogy jobbos lazításnál törjön a csavar...

Légkulcs pl erre való, még ellent se kell tartani neki, leszedi még a 300nm-es csavart is.

De egy izmosabb akkus crova is képes leszedni.

Hogy nincs az autóban a motor, úgy húzósabb megtartani.

Bár nekem egy y17dt-nél majdnem átforult egy g astra egy 2 méteres erőkarral, de nagy nehezen megindult.

Kalapálást mellőzd, mert csoda történhet(reped a főtengely)

2021. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szomszédba van egy gumis, lehet atviszem oda.
2021. máj. 31. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lesz a legjobb. Legtöbb helyen segítenek neked ilyenben.
2021. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 crudy ***** válasza:
100%
Amikor műhelyben dolgoztam találkoztame egy két csavarral amit a 10 bar nem akaródzott megmozdítani. Én inkább nagykúlcsra szavazok, de ha szomszéd gumis akkor egy próbát mindenképp megér egy légkulcs.
2021. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Legkulcs nem árt a főtengelynek?
2021. máj. 31. 20:47
 8/8 crudy ***** válasza:
100%
Nem
2021. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!