Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen esetben mi a teendő?...

Ilyen esetben mi a teendő? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2 éve vettem egy kocsit autókereskedőtől, külsőre belsőre jól néz ki, motorja is rendben van. A kocsi első tulajdonostól volt, tehát én vagyok a második tulaj. Karosszéria munkára került sor és kiderült hogy a kocsi teljes eleje, dob stb el van rohadva és purhabbal lett befújva. Ugye 2 év alatt nem lett ilyen módon a kocsihoz nyúlva és ezt nem is lehetett látni csak így hogy még lett bontva. Hívott a karosszériás hogy nézzem meg és megbeszéljük mi legyen. Ezt a rejtett hibát rá lehet verni az első tulajra vagy a kereskedőre amiről nem szólt?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2021. jún. 1. 18:34
1 2
 1/18 crudy ***** válasza:
40%
Eselyed sincs. Nem lehet, hogy te voltal egy honapja?
2021. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
#1, tudsz olvasni vagy értelmezni amit leírtam?
2021. jún. 1. 18:41
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Ezt benyeled
2021. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
2 év után semmi esélyed. Nem is értem hogy merült fel ez az opció.
2021. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ti ha vesztek kocsit lebontjátok az egész kocsit küszöbbel együtt? Ez most úgy derült ki hogy a karosszériás teljesen lebontotta.
2021. jún. 1. 18:46
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Ha rá is tudnád verni valakire, azt is csak a vásárlástól 1 évig van lehetőséged, illetve azt is csak akkor, ha a kereskedő is tudott róla és *szándékosan* nem szólt hogy átverjen.

Mivel már 2 éve vetted, nincs miről beszélni.

Egyébként mennyibe volt? Ha ilyen pár száz ezer, akkor azért erre számítani lehetett.

2021. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
Nem igazán értem - ha a nevedre vetted az autót, akkor mi köze a mostani állapothoz a kereskedésnek vagy épp az előző tulajdonosnak? Hogy ha nem vásároltál valami olyan fedezeti szolgáltatást (pl. assistance, biztosítás) ami helyt állna vagy segítene a hibák megoldásában, akkor a te autód a te pénzügyi felelősséged.
2021. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%
+Még azt lehet megnézni, hogy volt-e rá átrozsdásodás elleni garancia, a Mercedes sokáig hirdette, hogy ők 25 évig vállalják (igaz persze ez csak reklám, behajtani rajtuk lehetetlen), de sok gyártónál ez 10-12 éves garanciavállalás formájában valóban létező szolgáltatás.
2021. jún. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Értem miről írtok, de ti se bontjátok le a kocsit és megnézték benne minden zugot, mert az hülyeség. Látszólag épp kocsit nem szed senki darabjaira, ha csak nem kattant. Ez egy 600 ezres kocsi és kívül belül makulátlan állapotban van, csak hát valaki kipurozta amiről nem tudtam és most a szerelő szólt erről.
2021. jún. 1. 19:02
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Hidd el, hogy értjük. Te meg azt értsd meg hogy semmi esélyed a kereskedőre verni ezt a javítást. A használt autó ilyen. Van benne bukta. Ha tudnád hány sebből vérzik még a makulátlan autód....
2021. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!