Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv , megbüntetne a rendőr...

Adambatyam000 kérdése:

Üdv , megbüntetne a rendőr vagy nem is nézné ?

Figyelt kérdés
Üdv a forgalmiban 225/35 R19 bevan irattatva ,viszont most egy 235/35 R19 menne az autóra, azaz egy picit nagyobb csak . Szerintetek a rendőr szólni fog érte ,valakit büntettek már meg bármi módon ilyenért ?

2021. jún. 2. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy büntet. Ilyesmivel nem foglalkoznak, hacsak nem cseszed fel az agyát valamiért, és kezdi el aprólékosan keresni, hogy mibe tud belekötni. Nem azért vannak kint, hogy Papers Please-t játsszanak.
2021. jún. 2. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Ilyennel szerintem sem törődne. Főleg, hogy be van írva egy majdnem ugyanakkora a forgalmiba.


Gondolom ekkora felnivel nem a fővárosban közlekedsz. :)

2021. jún. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrnek egyszerű igazoltatás során fel sem fog tűnni.

Két esetben lesz ebből problémád.

Egyrészt ha valamit AKAR találni. Mert szemtelen voltál vele, mert fáj a feje, mert nincs meg az aznapi kvóta.

Másrészt - és ez a necces - ha baleset részese vagy, a biztosító azt fogja mondani, a járműved nem felelt meg a műszaki és üzemeltetési előírásoknak, ergo megszegted a biztosítási szerződésedet, ergo az nem érvényes. Fizethetsz mindent zsebből.

2021. jún. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
A magyar forgalmiban nincs kerékméret szóval külföldről lehet szó!
2021. jún. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért van be irattatva?
2021. jún. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak magadat szivatod vele, a rendőrt nem érdekli. (Bár érdekelhetné, ha nagyon akarná).

Még egy átlag vizsgaállomáson is lazán átmegy műszakin. NKH-nál kinézem, hogy belekötnek, amikor olyan hangulatuk van, de ennek sem túl nagy az esélye.

Az igazán nagy kockázat (amellett, hogy csal az óra majd és kapod a csekket esetleg), hogy a biztosító nem fizet balesetnél. Persze ez csak legendárium, sokszor elhangzik, de konkrét esetről nem olvastam soha

2021. jún. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .

Az autó külföldi papírjaiban szerepelt ez,így itthon is belekerült ,mert miért ne ... úgysem fogok beleirattatni mást ,nem ilyen vagyok .


Találtam egy felnit amin ilyen gumi volt és igazából csak azért kérdeztem ,mert nem szeretném árulgatni a gumit külön meg másikat venni rá .Ezt lejárom és ha már nincs rajta sok minta veszem rá a megfelelő méretet.


Igen ezt nem városon belül használom ezt a méretet , viszont az autóra 20" os is felfér még ,szóval elvileg nem túl nagy városban se . Majd a /35 meglátom mennyire nem játszik városba a sok kátyú között .

2021. jún. 2. 11:55
 8/8 anonim ***** válasza:

235/35R19-et használok városban, teljesen jól boldogulok vele.


#6

2021. jún. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!