Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szelepfedél tömítés hiba...

Szelepfedél tömítés hiba esetén mekkora mértékű olajfogyasztásra lehet számítani 1000 km alatt?

Figyelt kérdés

2021. jún. 2. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
0.00000 dl től 5 literig.
2021. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 crudy ***** válasza:
100%

Azert ez egy kicsit tag nem? Mondhatni pongyola. Hasznalhatatlan a valasz. Kicsit pontositsunk.


0,00000 dl től 5,00001 literig

2021. jún. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Hadd tippeljek. Fogyogat az olajad és valaki azt mondta hogy lehet szelepfedél tömítés, te pedig most leellenőrzöd a tippet? Csak mert ha tudnád hogy ez mi, hol van és mit csinál, akkor nem tennél fel ilyen kérdést.

De hogy válaszoljak: olyan mértékű olajfogyásra lehet számítani amekkora a hiba.

2021. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mitől függ ez hogy milyen mértékű?
2021. jún. 2. 20:24
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát pedig én úgy tudom, hogy egy ilyen hibánál is lehet olajfogyasztás
2021. jún. 2. 20:25
 6/11 A kérdező kommentje:
Ès tudom hogy hol van, attól függetlenül eheti az olajat, csak arra vagyok kíváncsi hogy mégis milyen mértékű olajfogyasztásra lehet számítani ilyen hibánál?
2021. jún. 2. 20:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt az olajfogyást jól nyomon tudnád követni a motortérben. :-)
2021. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krwkco ***** válasza:

Egy szokásos szelepfedél hiba csak egy kicsi rés. A szelepfedél nincs feltöltve olajjal, csak fröcsköl benne ide-oda. Emiatt a két ok miatt a szelepfedél széle alatt éppen csak megjelenik egy olajfilm, ahogy a résen átkúszik az olaj.

Szerintem ez nem okoz érdemi olajszint csökkenést.

2021. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rossz Szelepfedél tömítésnél is előfordul, hogy el folyik egy pár deci olaj. Jártam már így. De mi után le lett takarítva a motor és ki próbáltam, utánna látszott, hogy a szelepfedél tömítés a ludas. (Pedig nem úgy nézett ki) Ki lett cserélve a tömítés és most már nem látni rajta olajat.

Egyébként, ha fogy az olaj akkor aknából szépen át kell vizsgálni. Ha nem látszik arra utaló jel, hogy el folyt volna akkor bizony a motor kezdte el eszegetni. Többek közt kopott szelep vezetők, kopott szelepszárszimeringek, vagy éppen Kopott dugattyúgyűrűk. Ilyenkor kompresszió méréssel meg állapítható a kopás.

A kérdésedre pontos választ nem fogsz kapni, ugyanis ezt senki nem tudhatja, hogy mi a probléma így látatlanban!

Tessék át nézni és ha szükséges ki cserélni a tömítést. ( 10-15 perc alatt ki lehet cserélni) sok sikert!

2021. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó háromnak köszönöm :)
2021. jún. 2. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!