Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-100 ezer között milyen...

50-100 ezer között milyen bukósisakot ajánlanátok, ami megfelel az alábbi szempontoknak?

Figyelt kérdés

Utóbbi sisakom egy AGV K3 SV volt (2017 óta nyúzom), azaz inkább ovális a fejem formája.


Olyan sisakot keresek, ami mindenhol megállja a helyét, mivel elég vegyes a felhasználási terület. Egyrészt városban egy kis "bokorugrót" használok, ezen semmi szélvédelem, azaz jó volna egy csendesebb sisak, viszont városon kívül egy plexis túramotort, ahova meg inkább egy jól szellőző sisak kéne. Illetve a kisebb motorral szoktam menni terepre, ahol igencsak megemelkedik a légzésszámom, azaz oda meg pont egy jól szellőző lenne jobb.

Tudom, ez eléggé ellentmondó, mert olyan nem igazán van, ami jól szellőzik, miközben csendes. Vagy hát nem ebben az ársávban.


Héjszerkezetre nincs preferenciám, de örülök, ha minél könnyebb. Sokat használom, általában 4-5 év alatt amúgy is elejtem egyszer, azaz a karbon- vagy üvegszálas sisak nem biztos, hogy nekem való.


Szemüveges vagyok, így ennek is el kell férnie. Szeretem, ha van a sisakban napszemüveg. Ritkán használom, de olyankor nagyon hasznos.

Ragaszkodom a pinlockhoz, mivel hidegben is motorozom.


Zártat preferálom, de gondolkozom a Shark evo-line egyik darabján is. Amitől tartok, hogy elkényelmesednék végül és folyamatosan nyitva használnám, aztán úgy nem jó állal levenni egy B-oszlopot. Ezért inkább zárt fele hajlok, hogy még csak lehetőségem se legyen kinyitni.


Illetve az is eszembe jutott, hogy városba meg terepre veszek egy külön krossz-szerű sisakot, és mellé egy normális túrasisakot. Csak az nyilván drágább összességében.


Van esetleg ötlet, hogy melyik márkák között nézelődjek? Vagy konkrét típus is jöhet, esetleg bolt, ahova érdemes elmenni. Főleg Shoxba szoktam menni, meg Foktba.



2021. jún. 3. 01:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Amit kifelejtettem, hogy headsetnek is el kéne férnie, de talán a legtöbb mai sisaknál ez elég sztenderd.
2021. jún. 3. 01:13
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem HJC IS-17 van, ami sok elvárásodnak megfelel. Olyan sisak meg biztos nincs, ami mindnek megfelel. Már nem forgalmazzák, de biztos van utódja, úgyhogy nézd meg a HJC-ket. Ez 60-70 ezres kategória volt 3-4 éve. Beépített napszemüveg, Pinlock, szemüvegnek is van hely.
2021. jún. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, az i70 meg c70 a két "utód", ezeket én is néztem, tetszik az 4-5 csillagos SHARP teszt. Köszi a választ! :) Azóta azon gondolokozom picit, hogy miután elég sokat motorozom, lehetne egy 100-120 ezer közötti sisak is. Amitől tartok, hogy 1 év után elejtem és mehet a kukába. Az fájna.
2021. jún. 5. 16:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül Nexx XD1 lett (más néven X. wed 2). Egyelőre nagyon bevált autópályán is meg városban is, terepen nem próbáltam. Nagyon jól alkalomhoz alakítható, adnak minden szir-szart a dobozban hozzá.
2021. jún. 27. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!