Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első autót vásároljak...

Milyen első autót vásároljak a megadott szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rengeteg autós használtteszt videót megnéztem a témában (speedzone, totalcar, Draskovics Andris) és az a gond, hogy nincs egyetemes vélemény, hogy valami jó, valami meg egy rakat...


Én egy olcsó (kb 400-450-ért), városi, viszonylag kicsi autót szeretnék, ami azt jelenti, hogy a Daewoo Tico-nál azért nagyobb legyen. Sokan a Swiftet vagy az F Astrát mondják, de én félek attól, hogy ezek már javarészt szét vannak hajtva és bármikor elromolhat alattam. A francia (Renault, Citröen és társai) elektronikától pedig óva intenek, ahogy bármelyik olckúl BMW-től vagy Auditól a fogyasztása miatt.


Így talán a VW csoportból esik a választás valamelyikre. Milyen tapasztalataitok vannak a VW, Skoda, Seat típusokkal? Talán róluk hallani legkevesebb rosszat.



2021. márc. 17. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Astra nem rossz választás, viszonylag megbízható, bár ekkora összegért csodát ne várj azért.
2021. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Ennyi pénzből azt kell megvenni, ami átvizsgálva a legjobb állapotban van, és nem kell válogatni.
2021. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 D. Brasco ***** válasza:
100%

Barnilyen hihetetlen nincs olyan auto amivel soha nem lesz baj.......itt csak a között lehet valasztani,hogy kevészer legyen es akkor is kisebb gond,vagy allandóan es csőstül......egyebkent ki sem talaltam volna,hogy egeszen véletlenül pont a vw csoportnal fogunk kikötni.....csak nem valami nígyesgóf a kiszemelt?!?

Egyebkent ha te a vw-rol hallod a legkevesebb rosszat,akkor menj el a fül-orr-gégére....

2021. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Brasconak igaza van, nekem volt már sima városi kisautóm, szétesőfélben lévő bontószökevényem, alfám, és luxus sportautóm is, de nem volt még olyan, hogy ne kelljen félévente karbantartásra vinni (bár hozzáteszem, én sosem vártam a hibákkal, ha valami felütötte a fejét, azt mindig azonnal vittem javítani).

F Astra szerintem egyébként oké választás. Corsa is jó szokott lenni.

2021. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Megsúgom neked, hogy ennyi pénzért VW csoportos autókból is pontosan ugyan olyan öregeket tudsz venni mint Swiftből vagy F Astrából. Vagy öregebbet. Ami meg fiatalabb az valószínűleg egy rakás sz*r.
2021. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Polo 3, Seat Ibiza, esetleg Skoda Fabia -1.9 SDI vagy 1.4 PDTDI motorral. Igazából nem a kínálat teteje egyiknél se, de ki lehet fogni már jobbakat. Lényeg, hogy ne rohadjon a kaszni meg az alja. Ha nem rohad akkor megvenném, km-től nem kell ezeknél félni mert motorjuk az örök élet + 1nap

(esetleg Golf 3 ha kifogsz rozsdamenteset)

2021. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Na, megint itt van VW-fan, aki mindenkire a régi szar VW dízeleket akarja rátukmálni.
2021. márc. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
450ért a következők szerintem: Mitsubishi Carisma, Toyota Carina, VW Polo és Golf 3 vagy Passat B4, Peugeot 206, Renault Clio 2 vagy Megane 1, Skoda Fabia, Ford Focus mk1, Citroen Xsara, Opel Astra G vagy Corsa C vagy Vectra B.
2021. márc. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#7

Mert mit veszel ennyiből VW konszerntől, okoska?!

1.4 szívóbenzin? 200e körül zabálja az olajat. (meg ha kicsit tapossa neki, 8-9l benzin/100km)

1.2 HTP? Az még előbb, meg nem is megy.

1.4 PDTDI motoros autóm van 300e km el, egy deci olajat nem eszik és 5l alatt eljárok vele bárhova. Polo 3-ból és régi Ibizából ilyen motorral bőven lehet 450-ért jót kapni.

2021. márc. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Polo III pl. egy potenciális kiszemelt 1.4 vagy egy 1.2-es Fabia. A Seatokról nem nagyon tudok semmit. Olyan típusra vadászok, amik nem vagizós autók, nincsenek széthajtva használtan sem. Japán vonalon esetleg egy kis Yaris szóba jöhet, de pl. a Honda bármely típusa kicsukva mert azok le vannak harcolva plusz a karbantartás is költséges. Értem én, hogy elmegy 400 000 km-ig is, de na.. ugyanez az ezres Suzuki Swift. Lehet bitang jó kocsi, de egy 20-25 éves példányra már nem biztos, hogy bepályáznék. F Astra ugyanez. Egy Alto még szóba jöhetne a Suzukitól, az se tipik csapatós autó, ahogy a kis Corsák sem. Vhogy így gondolkozom. 😄
2021. márc. 17. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!