Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért társadalmi mérce az...

Miért társadalmi mérce az hogy kinek milyen autója van?

Figyelt kérdés
Aki hitelre veszi az nem a valós képet mutatja mint ahogy az sem aki régi auróval jár mert esetleg annak az autónak a szerelmese.
2021. jún. 5. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Mert sokan külsőségek alapján ítélnek, és sokan bedőlnek/megpróbálnak megfelelni a társadalmi/gazdasági elvárásoknak. Illetve egyesek az új dolgoktól várják a boldogságot.
2021. jún. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Státuszszimbólum, szinte minden társadalmi rétegben.

Ha szerelmese is lenne pl az 1200-es zsigáknak, se hinném, hogy egy fog implantátumokkal foglalkozó klinika tulaja zsigulival járna a melóhelyére.

Havi 1x esetleg, de üzemszerűen kizárt.

2021. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Egyik ismerősöm mindig azt mondja erre, hogy az autó a férfi ékszere. Míg a nők ékszereket vesznek addig a férfiak autót.
2021. jún. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Ez alapján ítélik meg az emberek mennyi pénzed van. Üzleti életben, vállalkozásban komolyabban vesznek ha mutatod hogy jól megy a szekér. Pénz=hatalom. Vagyis, ebben a hitben vannak az emberek. Nekem van egy régi autóm és van egy drága státusz autóm. Másképpen viszonyulnak az emberek hozzám ha jó autóból szállok ki. Engem ez hidegen hagy, de a vállalkozás imázsnak fontos.
2021. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
nekem régi swiftem van de sosem cserélném el 100 milliós autóra sem. Ez érzelmi kérdés nem materiális, csak ezt sokak nem képesek megérteni, igaz nem is feladatuk.
2021. jún. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%
Inkább proli körökben számít ez
2021. jún. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Az autó tudatalatt is mindig mindenkinek fontos dolog. Szeretjük dédelgetni, beszélgetni róla, ezzel mutatkozunk a nagyvilágnak, az autós téma mindig minden társaságban felmerül. Így magától érthetődő az is, hogyha valakinek drága, jó autója van, arra egyszerüen kíváncsiak az emberek, mások meg irigyek. Ennyi
2021. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Aki pedig hitelre veszi... Mi is a gond? Fizeti, nem?
2021. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Azért mert más társadalmi rétegek más autót engedhetnek meg maguknak. Nyilván mindenki igyekszik "többnek tűnni" fentebb pozícionálni magát.


Olyan szempontból félrevezető a kérdező, hogy az általa felvázolt helyzetek elferdítettek és nem fedik a valóságot.


Például sokan vásárolnak hitelre autót, akiknek megvan az adott összeg is rá. Csak befektetve másba és adott esetben azt mondja, többet hoz az ott maradó pénz, mintha kiveszi és elkölti rögtön autóra.


Aki régi autóval jár az megint egy más téma. Mert azért valljuk be nem ugyanaz aki OT-s szinten rendben tartja, kiállításokra jár vele, meg nem ugyanaz amikor a kisebbségek jönnek-mennek a lefingott ezeröcsivel.

2021. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

"Üzleti életben, vállalkozásban komolyabban vesznek"

Ez igaz, de a társadalom nagyobbik része nem milliárdos vállalkozó üzletember. Én is egyszerű alkalmazott vagyok. Van egy 16 éves autóm (soha el nem adnám) és van egy 3 éves amit újonnan vettem (nem hitelre). Igaz az újabb se egy méregdrága presztízsautó. Csak egy egyszerű alsóközépkategóriás kocsi, de átlagon felüli motorizáltsággal és felszereltséggel. Nekem sokkal jobban bejönnek az olyan autók, amik kifelé nem hivalkodóak, de akár a menettulajdonságukkal, akár a kényelmükkel tudnak meglepetést okozni. A 16 évessel sem érzem sehol cikinek megjelenni. Igaz nem a milliárdosok klubjába járok és nem vagyok magamutogató se. Leginkább munkába és boltba járok, oda teljesen megfelel. Senki nem nézett le emiatt. Igaz soha nem akartam többnek mutatni magam, mint aki vagyok. A hazugságok előbb-utóbb úgyis kiderülnek. Így állok hozzá másokhoz is.

2021. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!