Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hibázott ebben a forgalmi...

Ki hibázott ebben a forgalmi helyzetben és miért?

Figyelt kérdés
Háromágú útkereszteződésnél én jöttem ki a mellekutrol, ami merőlegesen van a főútra. Jobb oldalról tiszta volt, bal oldalról 3 autó jött, elkezdett mind a 3 jobbra (felém) indexelni, így elindultam balra. Ekkor szembesültem vele, hogy a 3 indexelo autó mögött lévő fiatalember gondolt egyet és kielozte őket az útkereszteződés előtt, én ekkor már kikanyarodas közben voltam. Majdnem baleset lett belőle. Ki hibázott?

2021. jún. 6. 06:45
A kérdező szavazást indított:
Én
Az előző sofőr
26 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Rád szavaztam, mert soha nem szabad bízni abban, hogy a másik indexel. Amúgy egy szerintem 50-50%, mindkét fél hibás valamennyire. Illetve attól is függ, hogy volt e záróvonal a masiknak, aki előzött? A legjobb ilyenkor rendőrt hívni szerintem.
2021. jún. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%

Úgy tudom a kresz tiltja a kereszteződésben és a kereszteződés előtti előzést.


De az indexben tényleg nem lehet hagyatkozni. Sokan a körforgalomban a behajtást is jelzik, ami megtévesztő lehet vagy szimplán kint marad.

2021. jún. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Csak te vagy a hibás, ezt megkellene már tanulni.

Az elsőbbségadás az egész úttestre vonatkozik.

Ha esetleg azok közül még megállapítják hogy más is hibázott valamit, akkor az is hibás lesz.

De neked attól semmit nem fog változni a büntetésed.

2021. jún. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Te voltál a hibás. Védett kereszteződésben szabad előzni az előnnyel rendelkező irány szerint közlekedőnek.

Akkor is, ha főúton megy, akkor is, ha nem csak tábla biztosítja az elsőbbséget.

Teljesen normális és szabályos volt részéről, hogy előzni kezdett. Kivéve persze, ha záróvonal, előzni tilos tábla volt ott.

De a KRESZ nem írja, hogy aki szabálytalan, annak nincs elsőbbsége.

Akkor is meg kellett volna bizonyosodnod arról, hogy mehetsz, ha látod a záróvonalat.

Baleset esetén a szabálytalan előzés nem mentene téged, csak a másik felelősségét is megállapítanák.

2021. jún. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Ez sajnos egy nehéz szitu. Jogilag te vagy a hibás, mert szabad neki előznie ott. Viszont én sok-sok ezer levezetett km-rel a hátam mögött soha nem előzök már ilyen szituban (ha látom az útkereszteződést, és hogy ott jármű áll), mert sok hasonló esetet láttam, amikor a lassító-kanyarodó járművek helyzetét kihasználva a mellékútnál várakozó akcióba kezd.


Szóval egy igazi defenzív vezető ilyenkor nem előz, de joga sajnos van rá.

2021. jún. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Az elsobbseget meg nem ado.
2021. jún. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Itt a kérdés a hibás, feltételezi, hogy nincs megosztott felelősség, mikor ez ennek klasszikus példája. Mind a két sofőr szabályt szegett, ütközéskor mind kettőt bírságolták volna.
2021. jún. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzet velem is előfordult régen, de felismertem időben a helyzetet, jó tanuló példa volt, hogy ilyenkor sem hajtok ki, mig teljesen el nem fogytak a járművek. Mára már sokkal körültekintőbb vagyok.
2021. jún. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
Ha főútra vagy fölérendelt útra kanyarodtál ki és azon az úton nem volt előzési tilalom, akkor teljesen szabályos manőver volt, amit csinált.
2021. jún. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Előző válaszoló vagyok, itt az erre vonatkozó KRESZ-szabály.

Tilos az előzés: útkereszteződésben, és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve

ha a forgalmat rendőr vagy jelzőlámpa irányítja, és az előzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár,

ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla jelzi.

körforgalomban,

ha a járművel csak jobbról szabad előzni.

Ha ki volt neki táblázva, hogy fölérendelt úton halad, akkor 100%-ban te vagy a hibás, viszont ha nem lett volna szabad előznie, akkor valószínűleg 50-50, mert annak is elsőbbséget kell adni, aki szabálytalanul: túl nagy sebességgel, tilosban előzve, világítás nélkül, részegen, jogosítvány nélkül stb. közelíti meg a kereszteződést. A mérlegelés már a helyszínelő és a bíróság dolga lesz.

2021. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!