Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hibázott ebben a forgalmi...

Ki hibázott ebben a forgalmi helyzetben és miért?

Figyelt kérdés
Háromágú útkereszteződésnél én jöttem ki a mellekutrol, ami merőlegesen van a főútra. Jobb oldalról tiszta volt, bal oldalról 3 autó jött, elkezdett mind a 3 jobbra (felém) indexelni, így elindultam balra. Ekkor szembesültem vele, hogy a 3 indexelo autó mögött lévő fiatalember gondolt egyet és kielozte őket az útkereszteződés előtt, én ekkor már kikanyarodas közben voltam. Majdnem baleset lett belőle. Ki hibázott?

2021. jún. 6. 06:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

Jött három autó, akkor hogy előzött egy negyedik?

Már meg is van, hogy miért vagy te a hibás

2021. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Te biztosan hibás vagy, mert nem adtál elsőbbséget a főútvonalon közlekedőnek.

A fiatalember is hibás lehet, ha az adott helyen tilos előzni, ez nem derült ki a kérdésből.

(Főúton haladva a kereszteződés önmagában nem tiltja az előzést)

2021. jún. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%

10. Felejtsd el hogy megosztják meg fele fele .

Ha megállapítják hogy hibás a kérdező akkor megkapja a rá vonatkozó büntetést és neki annyi.

Majd ha tovább vizsgálják és a másiknál is találnak hibát akkor azt is megbüntetik.

Nem megosztják a büntetést és nem 50-50 %.

Mindkettő kap 100 %-os büntetést.

2021. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%

A büntetést valóban nem osztják meg, elméleti alapon mondtam az 50-50-et és a károk szempontjából. :)

Ha szabályosan előzött a főútvonalon közlekedő, akkor a kérdező lesz az egyetlen hibás és pont.

2021. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Még nem láttam leírva, de az elsőbbségadás a szabálytalan közlekedővel szemben is kötelező, tehát ha ő teszem azt tévesen jobbra indexelve, driftelve előzi a jobbra kanyarodókat a dupla záróvonalas főút kereszteződésének kellős közepében, neked akkor is meg kell adnod az elsőbbséget neki.

Ettől függetlenül azt mondom hogy kicsit mindenki saras.

2021. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
78%
A kérdésből nem derül ki, hogy az adott esetben az előzés szabályos volt-e (alapból az volt, ha más jelzés nem tiltja). Ha szabályos volt, akkor kizárólag a kérdező a hibás. Ha nem volt szabályos, akkor is az ütközésért kizárólag a kérdező a hibás, csak az előző autós kap egy büntit (amit a balesettől függetelnül is megkapna ha megfogják). A kreszben egyértelműen le van írva: A védett úton haladónak elsőbbsége van. Nem a védett úton szabályosan haladónak, hanem a védett úton haladónak. Ezen nincs mit ragozni.
2021. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
68%

Volt a neten egy cikk pár éve. Totalcar szerintem de nem találom most.

Ugyan ez a szituáció volt. A mellékútról kikanyarodott balra az autó, mert még messze voltak tőle a balról érkező autók. Amikor felment a főútra akkor kezdett el előzni a hátsó autó így baleset lett.

Először a biztosító nem fizetett, mert azt mondta, hogy nem adta meg az elsőbbséget. Aztán ment a levelezgetés meg netre is felkerült. Végül csak fizetett a biztosító, mert ha nem kezd el előzni a hátsó autó akkor nem lett volna baleset, mert a mellékútról kanyarodó simán ki tudott volna kanyarodni biztonsággal.

2021. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!