Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson gyújtógyertya tönkre...

Simson gyújtógyertya tönkre megy, nem indul a motor. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy kevesebb mint 100 km körül a motorom álló helyzetben lefullad és utána csak nagy nehezen tolásra lehet beindítani. Hidegen néha beindul ezek után néha nem. Ha egyből kicserélem a gyertyát újra (melegen vagy hidegen nem számít) egyből beindul és minden rendben olyan ~80-100 km-ig. Cseréltem már kondenzátort is, de a megszakíton semmi nyoma össze égésnek. Többfajta gyertyát kipróbáltam (NGK, BRISK Isolator). Szép őz-barna szokott lenni, azonban legutóbbi gyertyánál már egér szürke és mintha sokkal jobban melegedik minden.

Az egyik ötletem, hogy felhozom a kondit az alaplaptól vagy a másik hogy talán az keverékhez használt olaj ami nem jó, de nem hiszem (Castrol Power 2T)

Ebben kérnék segítséget, mert már nem tudom mitcsináljak. Mi lehet az oka?

Köszönöm előre is!



2021. jún. 7. 13:39
1 2
 11/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Tényleg sikerült? Csak egy úszószint állítás kellett? :)


Hát akkor nagyon szívesen! Rengeteg karbibeállítást próbáltam a simsonomon mire megtaláltam az ideálisat (nem gyári a gép) ezért gondoltam, hogy csak ennyi a baj. :)

2021. jún. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Első két próbára igen úgy néz ki, hogy csak annyi volt. Bár eléggé bosszantó mert egy pár gyertyát kidobtam ez miatt.. mert ha újat raktam bele akkor ment ahogy kell. És ahogy írtam új karbi volt és eddig szépen elment így..

Remélem egy ideig jó lesz már :D

2021. jún. 9. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!