Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alany egy Ford Mondeo...

Az alany egy Ford Mondeo (MK3, 2.0 tdci) és az a probléma hogy 60 felett el kezd rázni az autó. (Többi a megjegyzésben)?

Figyelt kérdés

Előzménye az volt hogy a külső féltengely szét csúszott menet közben de az ki lett javítva, de azóta 60km/h-tól ráz és zajosabb is lett 2500-as fordulat felett gyorsításnál valószínűsíthető a váltó.

Kinyomott kuplungnál menet közben megszűník minden probléma, illetve üresbe téve menet közben csak sebességben ráz de minden fokozatban.

A differenciálmű károsodhatott vagy esetleg a belső féltengely?


ui.:Köszönöm hogy elolvastad :)



2021. jún. 9. 19:25
 1/6 crudy ***** válasza:
A difi is, a feltengely is karosodhatott. Hogy csuszott szet a feltengely?
2021. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A tengely végén van egy rögzítő gyűrű (seeger gyűrű szerű) ami meggátolja hogy a tengely és a csukló szét csússzon.

Az valószínű eltört, mert megemelve az autót a helyszínen annak a darabkáit találtam meg a zsírban

2021. jún. 9. 20:11
 3/6 crudy ***** válasza:

Jaa ertem, ez elofordul de en eddig csak akkor lattam ilyet, amikor volt valami mellette. Egy nagy utes vagy katyu, ilyesmi.


Egyebkent ha elszabadul ott a feltengely csunyan oda tud verni a diffinek.

2021. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen jelen esetben is az tette fel a pontot hogy kanyarodás közben megfogott egy kátyút :(
2021. jún. 9. 20:33
 5/6 crudy ***** válasza:
En azt csinalnam, hogy megforgatnam kezzel a valtot, diffit, kerekeket stb. es fulelnek. Egyebkent ez azert erdekes, hogy megszunik a hang ha kinyomod a kuplungot mert a diffi es a valto is forog tovabb ugyan ugy, csak a motor es a valto kozott szunik meg a kapcsolat, de ezt te is tudod.
2021. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az lesz! Holnap megemelem és átforgatom.

Igen pontosan ezért nem értem a helyzetet hogyha oldom a kapcsolatot a hajtással akkor megszűnik a probléma még is onnan érződik a hiba forrás

2021. jún. 9. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!