Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napokban vettem egy '99-es...

Napokban vettem egy '99-es Skoda Feliciat 1.3 benzinmotor van benne és 55 lóerős. El lustult a motor.Vélemények? A többi lenn

Figyelt kérdés
Az előző gazdája mindig 2000-2500 közt váltotta el ami szerintem kevés. Minimum 4000 kell ha haladni szeretne vele az ember. Tehát el lustult a motor és egy kicsit zajos is. Műszakin azt mondták hogy jővőre nem fog át menni mert sok a károsanyag kibocsájtása. Szerintetek húzassam meg párszor az segiteni fog? És vigyem el egy belső motortisztitásra ahol hidrogénnel ki tisztitják a motrot?

2021. jún. 10. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mit értesz ellustulás alatt?

Vilàg életben híresen erőtlen technika volt az 1,3 Felicia.

2021. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Igen, használd magasabb fordulaton és mehetne egy hosszú autópályázás is akár, ott kiég a kipufogó. 100-as benzin mehet bele, az segíthet még. Hidrogénes tisztítás csak parasztvakítás.
2021. jún. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem az ellustulást hogy 2500-ig szépen húz a motor de utána már nem nagyon szeret pörögni. Láttam youtub videókat és ott nagyon szépen felpörgött 6000-ig kb.
2021. jún. 10. 12:58
 4/13 A kérdező kommentje:
2/3 köszönöm az lesz majd
2021. jún. 10. 12:59
 5/13 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Mi ez a tévhit, hogy szét kell gyilkolni ezeket a szívó motorokat? Múltkor egy 1.4 ABD 3-as golfnál olvastam ezt a hülyeséget.


Tudod mit szoktunk időnként meghajtani, hogy jobban menjen?

1.) A kétütemű motorokat, mert ott tényleg kokszolódik a kipufogó.

2.) Az EGR-es és a változó geometriájú járműveket.


De te mégis mire gondolsz? Ez a blokk ez a tipikus skoda motor aminek 3 helyen van csapágyazása. Ezt te ne akard már forgatni könyörgöm. Tényleg arra van kitalálva, hogy eltudj vele menni 1500 és 2500 közt tartott fordulatszámon bárhova, örök élet legyen és ne fogyasszon. Ide is van hangolva a vezérlése.


Ráadásul OHV :D Tehát tényleg nem értem mi az istennek akarod forgatni, ha a vezérlés konstrukciója se oda van kitalálva.


Tudod mit csinálj ha ennyire azt akarod, hogy rendben legyen? Nézd az olajfogyasztást, cserélj gyertyákat és pucold ki a szívótorkot féktisztítóval. És ne forgasd szerencsétlent, mert tényleg nem arra van kitalálva.


55 lóerő és 99Nm. Ennyit tud, megkell vele elégedni. Az meg, hogy a youtube videón nagyon szépen felpörög 6000-ig. Hát én is láttam sok szép youtube videót, de hogy a Skoda Felicia nem fog neked szépen forogni az is biztos.

2021. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nem gyilkolom szét a motrot nagyon megbizható autó én vagyok neki a 3-ik gazdája az előző tulaja 60.000 km-vel vette az első tulajtól és azóta rendszeresen van szervizelve
2021. jún. 10. 13:21
 7/13 A kérdező kommentje:
jelenleg 221.000 km van benne
2021. jún. 10. 13:22
 8/13 A kérdező kommentje:
de érezni lehet hogy ellustult a motor..
2021. jún. 10. 13:23
 9/13 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Jó akkor az még legalább ennyit el kéne, hogy menjen.


De biztos, hogy nem azért van "ellustulva" (már ha elvan) mert az előző gazdája 2500 fölé nem forgatta.


ez nem olyan mint egy Nohab, hogy ha pár nap tötymörgés után 3-as fokozatba kapcsolják akkor kiköp minden lerakódást a hengerfejből.

2021. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi a f@szt vársz egy 55 lóerős, 22 éves autótól...?
2021. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!