Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napokban vettem egy '99-es...

Napokban vettem egy '99-es Skoda Feliciat 1.3 benzinmotor van benne és 55 lóerős. El lustult a motor.Vélemények? A többi lenn

Figyelt kérdés
Az előző gazdája mindig 2000-2500 közt váltotta el ami szerintem kevés. Minimum 4000 kell ha haladni szeretne vele az ember. Tehát el lustult a motor és egy kicsit zajos is. Műszakin azt mondták hogy jővőre nem fog át menni mert sok a károsanyag kibocsájtása. Szerintetek húzassam meg párszor az segiteni fog? És vigyem el egy belső motortisztitásra ahol hidrogénnel ki tisztitják a motrot?

2021. jún. 10. 12:48
1 2
 11/13 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

A te kis felíciádnak 3750-ig kell tudnia a maximális nyomatékát. Ha utána úgy érzed, hogy nem tudja akkor az tudod miért van?

Nem azért mert ellustult... Hanem mert oda nem rektak neked nyomatékot a mérnökök. Tudod mivel? A kipufogó méretezésével és a katalizátor beiktatásával.


De ezek a motorok nem fognak neked 4000 fölé forogni. Ha még egy VTEC civic lenne és akkor panaszkodnál megérteném.


De ez tényleg nem az a szituáció.

2021. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 D. Brasco ***** válasza:
100%

Ez az ellustult a motor az egyik legnagyobb blama az autózásban......kb annyi értelme van annak,hogy "ellustult a motor" mint a "hidrogénes tisztításnak".......mindkettő egy nagy ordenáré kamu szar,ha egy motor nem megy úgy mint kellene annak valamilyen baja van,nem pedog ellustult.....

Ettől az őskövület motortol meg nem is tudom mit vársz?!?Ezeket kb 3500-ig van értelme hasznalni,utána már hiaba pörgeted csak a hangja lesz magyobb,de semmivel sem fog jobban menni

2021. jún. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
nézz utána a motor karakteisztikájának... az 1.4 es skoda fabia motor már 2500-on leadja a max nyomatékot, és benzines, azt is hiába pörgeted, nem fog sokkal jobban menni ... De amúgy is mit vársz ilyen törpe szívómotoroktól? Ha kis motorból akarsz erőset -> turbós, ha szívó motorból akarsz erőset -> nagy motor.
2021. jún. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!