Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelmele lerakni a...

Van értelmele lerakni a jogosítványt(B) hogy valószínűleg hosszú ideig még nem lesz kocsim?

Figyelt kérdés

2021. jún. 12. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor jól jöhet, tegyük fel egy állás amihez követelmény, vagy ismerősöd megkér, h használd az övét egy kis távra mert ő nem tud menni. Család mellett meg mindenképpen jól fog jönni! :)
2021. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Olyan szempontból igen, hogy folyamatosan kúsznak fel az árak, pár év múlva simán el tudom képzelni hogy elkérnek akár 8ezer Ft-ot is egy óráért.

Én anno 2019 novemberében kezdtem vezetni, akkor 4500at fizettem, most ugyanaz az autósiskola 6000-t kér egy rohadt óráért (Szegeden). Ha az évek során autó hiányában kiesel a rutinból, max befizetsz még egy pár órát hogy gyakorolhass oktatóval mielőtt elkezdesz egyedül vezetni

2021. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen, lehet hogy szükség lesz rá, olcsóbb most mint 2-3 év múlva, elkezdődik letellni a kezdő jogsid (2 év) és hamarabb húzhatsz utánfutót is és ha úgy döntesz hogy motorra lerakod a jogsit akkor hamarabb vihetsz utast
2021. jún. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van.

Egyrészt évről-évre drágább lesz a jogsi, másrészt lehet, hogy addig párszor jól jön (munkavégzés, ismerős megkér, stb.).

Később lehet, hogy kevesebb időd lesz rá munka, család, stb. miatt.

2021. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen.Legalabb túl leszel rajta,ha meg lejárnak a jogsid akkor csak alkalmasságira kell menned
2021. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van.

Olcsóbb és egyszerűbb nem lesz.

Ha pedig a jövőben hirtelen szükség lenne rá akkor több hónap lesz mire megcsinálod.


A jogsi egy jó befektetés, mert ha egyszer megcsinálod akkor azt csak az orvos, vagy a bíró veheti el :)

2021. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen

Egyrészt mert egyre csak drágább lesz

Másrészt meg ki tudja mikor lesz rá szükséged

És jobb, ha minél előbb túl vagy rajta

2021. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg nincs értelme, ha utána nem vezet, mert ahogy írta, belatható időn belül nem lesz autója...

A többi opció olyan feltételezéseken alapul, ami nagyon esetleges, autót jobb nem kölcsön kérni, munkahelyet sem váltogat mindenki rendszeresen.

A vélemenyem alapja, hogy van néhany ismerősöm, akiknek évek óta megvan a jogosítványuk, de nem volt alkalmuk vezetni, és eljutottak oda, hogy már nem is mernek még alkalmi soforködést sem vállalni.

Lényegében ott tartanak, hogy van jogosítványuk, de gyakorlat semmi, ha vezetni szeretnének ismét be kell ülni melléjük egy oktatónak.

Persze, az árak mennek fel, biztos, hogy drágább lesz a jogsi is, de ha nem kell, nincs kihasználva, akkor minek?

2021. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak részben igaza van, csak ne adj Isten lesz egy óra 7000 Ft idővel, mi a jobb ha veszel 10 órát mert csak fel kell frissíteni a tudást vagy alsó hangon 30-40 óra, mert akkor tanulsz mindent?!
2021. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!