Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen nagy az ellenszenv...

Miért ilyen nagy az ellenszenv a BMW-sek iránt?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy óriási az utálat a BMW-sek felé, amit én sosem értettem meg.

2021. jún. 17. 08:22
A kérdező szavazást indított:
Szeretem a BMW-t
Semleges számomra
Utálom a márkát és az azt vezetőket is
34 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%
Az emberek szeretik a sztereotípiákat. Ez kB olyan, hogy aki kopasz, az bűnöző. Aztán ott a híres magyar irigység is :D
2021. jún. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
Magyarországon a BMW imádat nagy része az E46-tal végetér, szóval az irigység nem tényező. :-)
2021. jún. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Pont ezt akartam írni én is, hogy szerintem a németből behozott lerúgott 20 éves 320d-kre nem hinném hogy annyira irigyek lennének az emberek.
2021. jún. 17. 08:45
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már irigyeljük azt a sok lepukkant 20 éves vackokat amiket a hétköznapi emberek megvesznek.

Aki pedig újat vesz az nagyon kevés és szinte észre vétlen .

Azok nem feltünősködnek, mint a lefingod szarokkal.

Szerintem is azért vannak az előitéletek mert aki a szart veszi meg és ezáltal nagyobbnak, jobbnak és szebbnek képzeli, mutatja magát.

Teljesen lenézi azt aki egy bármilyen más új autót vesz.

2021. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugye szintén nem sztereotípia. Magyaroknak csak e46 320d van. 🤣


Nem magyarországon élek, de a egyesek magyar mentalitását ismerve, aki bmw-t akar, akkor is megveszi a max 1-2 évest, ha utána biciklivel jár mert nincs pénz benzinre, meg lyukas marad a háztető.

2021. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Azért látni elég jó autókat, Pesten.
2021. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Berakhattál volna még 1 pontot: hogy sajnálom őket.

Volt ismerős, 3 műszakban gürizett egy ritka szemét munkát, amikor bent voltam nála, a főnöke halálra szívatta.

És hajtotta a nemtudommilyen bmw-t a srác, mesélte, mennyit költ rá.

Meg se próbáltam neki elmagyarázni, mit kéne máshogy, teljesen más világ.

Viszont néha megjegyzést tett az én autómra, hogy megy, költségmentes?

Mondom az, de ha valami be is szrik rajta, a bontóban ingyen utánamdobják.

2021. jún. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Az azt vezetőkkel van csak a baj, erről az autó nem tehet. Érdekes hogy ilyen válaszlehetőséget nem tettél be...


Valahogy nem találkoztam még egyszerű hétköznapi, teszem azt fiatalos családdal, apa anya kisgyerek akik mondjuk BMW-ből szálltak volna ki de nem pukkadtak ki az egótól miután kiszálltak.


Remélem jól szemléltetem.

2021. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek, itt semmi ellenszenv nincs.


Magyarországon viszont azt látom, hogy általában a 20 éves lefingott bmwket vezetik a legaggresszívebben.

2021. jún. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

A régi BMW-k nagyon tetszettek, az ujakból valahogy már kiveszett a bugi formailag, meg technikailag is.

Sajnos Magyarországon, meg az egész balkánon valahogy beivódott ez az "akkor vagy valaki, ha BMW/Audi/Merci van a segged alatt"

Ez 30 éve talán így is volt, így akik akkor gyerekek voltak, és megragadtak a szoci valóságban, most gyerekkori álmaikat kergetve előadják az alfahimet egy lepukkant pénztemető fosban.

Csak a 30 év alatt a különösen a BMW teljesen fos lett, hitvány minőséget gyárt, a japánok koreaiak meg megtanultak európai autót tervezni, és megbízható minőségben legyártani. Így aki nem teljesen hülye az nem egy ilyen "prémium" csodába szórja a pénzét. Persze akinek 2. 3. hobbiautóbak van, es élvezi restaurálgatni az teljesen más, most nem erről beszélek.

2021. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!