Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mitől ez a hatalmas ellenszenv...

Mitől ez a hatalmas ellenszenv a családok támogatása iránt?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy fújjolnak az emberek a Csokra, és mindenki pénzért szül, aki ezt igénybe veszi. Pár évvel ezelőtt, amikor inkább még segélyeket osztogattak a barna bőrű honfitársainknak, és 0 volt a családok támogatása, akkor nem egy (diplomás) ismerősöm mondta, hogy hát hogy szüljön, ha a kormány nem támogatja megfelelően a családokat, és nincs mivel elindulni az életbe. Most, hogy rengeteg olyan támogatás van, ami a dolgozó, gyereket akaró embereknek szól, most ez sem jó. Tegnap olyan véleményt írt valaki, hogy "Mégis miféle ember jelzálogosítja el a még meg sem született gyermekét?" Nem értem a problémát, nem örülni kéne ezeknek a lehetőségeknek és támogatni a gyerekszületést a puffogás helyett. Valljuk be, hogy szülői támogatás nélkül, ha hitel nélkül akar az ember ingatlant, akkor pont kifut az időből a gyerekvállalás tekintetében, mire meglesz a ház, kocsi minden, ami manapság elvárt a gyerekszületéshez. Régen is létezett a szocpol és igen sokan igénybevették, akkor ez normális volt, senki sem mondta rájuk, hogy pénzért szülnek. Nem arról van itt szó, hogy aki nem veheti igénybe az rohadt irigy, mert most 10 milliókról van szó..? Miért kell egyből lehülyézni az embereket, ha felveszik a csokot?
2019. máj. 5. 11:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%

Kishitű vagy, ha azt hiszed a Csok segítség hosszú távon.

A kérdéshez annyit fűznék, hogy számomra az vált ki indulatot, hogy "támogatás" szempontból egy gyerek nem gyerek, háromnál kezdődik A gyerek...

2019. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
87%

Egyrészt egyet értek az első válaszolóval.

Másrészt ne hitelt adjanak, hanem olyan bért amiből élhet egy család. Részmunkaidős, rugalmas időbeosztás az anyukáknak. Olyan munkakörülményeket ami családbarát.

Nem gondolom, hogy a hitel a megfelelő segítség. A hitel egy pallos az ember nyaka felett.

2019. máj. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
85%
Sajnos a neveben is benne van, hitel... ez azoknak jo, akiknek van kis osszegu penze es az 1 gyerek melle jol jon az a 10 million kezdesnek. Nekem nem lenne segitseg egy hitelt a nyakamba venni, aztan fizetni, mint egy banki hitelt :(
2019. máj. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
56%
Azt hozzá tenném az előző 2 válaszolhoz, hogy ha a havi 50ezer fizeted 3 gyerekkel azért az nem túl nagy segítség. És akkor még nem fizettél rezsit (értem számlákra), plusz kaja, gyerekek ruházata, kisebb kórban pelenka, majd óvoda, iskola. Munkába járás anyának apának stb. Bőven felemészti a mai bérek teljes összegét és akkor még kirándulni és szakköre nem írattál gyereket. Mondom ezt, úgy hogy a férjemmel a kettőnk bevétele nem kis összeg. De akkor is rengedeg pénz 3 gyerek + szülők. (Nekem csak 2 gyerekem van) . Nincs CSOK!!!
2019. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
36%
A hitel nem segítség hanem élősködés, parazitaság. Segítségnek mondani meg hazugság.
2019. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%

2016-ban volt annyi tőkém, hogy végre egy lakást megvehettem volna hitelre, mert addigra sikerült 10 év munka után, mint mérnöknek összeszedni egy ingatlan 1/5 részét.

Jött a CSOK, egy hónapon belül 20%ot emelkedtek az ingatlan árak. Egy éven belül 60%ot.

Ez a mennyiségű többletköltség 3 évnyi félrerakott pénzemnek felelt meg. És mire összejön újra az alaptőkére való, újabb emelkedés várható azért, mert amikor az ÁLLAM PÉNZT TOL BELE A PIACBA, akkor az árak megemelkednek. Ezt hosszú évek óta, mindenféle társadalomban megfigyelhetetted, ha kicsit is foglalkoztat a pénzvilág.


A fiatalok lehetőségeit ezzel elveszed, későbbre tolod és 5-6-8 évvel később kerülnek oda, ahova az állítólagos "támogatással" el kellene érniük. Tehát pont az ellenkezőjét éred el.


Ellenben a MÁR MEGLÉVŐ CSALÁDOKAT támogatod, így azokat támogatod pénzzel, akik eddig is megfelelő mennyiségű pénzt tudtak összehozni, hogy családot alapítsanak és azokat, akik még nincsenek ott, hogy már legyen 3 gyerekük, azokat hátráltatod.


10 milliót nem a család kapja a CSOK esetén, hanem az építő ipar. És ezt a 10 milliót mindenkinek ki kell gazdálkodnia, aki lakhatást szeretne és biztonságot, hogy elindulhasson a családalapítással.


Az ingatlanárak emelkedése mellett az albérlet árak is 5 éve alatt 2-3szorosára nőtték ki magukat. Csak a fizetés nem emelkedik 2-3szorosára 5 év alatt.


Ha a gazdagabb rétegnek több lehetőséget és pénzt adsz, azok oly annyira fel fogják vinni az ingatlan árakat a keresletükkel, hogy az ÁTLAG réteg lecsúszik a szegény rétegbe.


Azok, akik eddig nem tudtak a családalapítással foglalkozni, mert próbáltak a megélhetés mellett félrerakni, amit csak lehet, azokkal szemben ez bizony egy olyan lépés, amit ők nem tudnak igénybe venni és biztosítod a lemaradásukat hosszú évekig. Akik ezek közül időben igénybe tudták venni, azoknak parancsszóra 10 éven belül kell elleni 3 gyereket a semmiből, persze közben a stressz nő, mert az ingatlanvársárlás hatalmas stressz, az építkezés még nagyobb stressz és csak újépítésűekre veheti igénybe a 10 kk-t a 3 gyerekes. (amiről persze nem mesélsz) Akkor kell jó félév, mire újra nemzőképes lesz a stessz után valaki, neki kell állni orvoshoz járni, ki kell ürüljün a szervezetből a fogamzásgátló. Kevesebbet kell hajtani munkában (ami kevesebb pénzzel jár), és minden nap Orbán Viktor hangját hallod szex közben, hogy "ha nincs meg a három gyerek időn belül, migárnst csinálok belőled te kis pondró". Na pesze, ez valakit beindít és egyből tele tüzeli emiatt az asszony vagináját és máris jönnek a megrendelésre gyártott Ratkó gyerekek.


De persze téged nem érdekel, hogy azoknak, akik hasonlóan gondolkodnak, mint én és nincsenek kevesen, azoknak milyen életük van és milyen küzdelmekkel néznek szemben az állítólagos "szent segíj" bevezetése óta.


A legtöbb ember nem akar 3 gyereket. Aki csak 2-t akar, azokból több VOLT. De mára már az ő számuk is csökken. Tekintve, hogy 20 éve egyetem után az a szint, amikor eljut oda, hogy önrészt tudja fizetni a hitelből, ami a CSOK-hoz kell. Nos 40 évesen már nem annyira termékenyek az emberek, mint amikor még volt kedvük és erejük gyereket csinálni, de te akkor megemeltetted az árakat egy mesterséges állami beavatkozással a gazdaságba.

2019. máj. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
83%
Mi most várjuk az első babánkat. Kon krétan semmit azaz SEMMIT nem kapunk mert olyan feltételek vannak, hogy ellehetetlenítik a szocpolhoz való hozzájutást. Szóval még azt a 600 ezret sem kapjuk. Ez a csok megint annak kedvez akinek van olyan anyagi háttere,hogy felneveljen 3gyereket. Osztom az előttem szólók véleményét,hogy a fizetéseket kéne megemelni és segíteni az anyukák visszaallását a munkába. Arról nem is beszélve,hogy 2 kezemen nem tudom.megszámopni hány olyan állasibterjún voltam ahol a 2.kérdés az volt hogy : tervez gyereket a jövőbe? Nem b...meg. Itt vagyok 31 éves és én csak a cégednek akarok élni. Biztos!! Ppfff. Undorító
2019. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
57%
Mi az hogy azért legyen gyerekem mert támogatást fogok kapni vagy azért legyen még egy hogy ne keljen vissza fizetni a hitelt?
2019. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt is elfelejti az ÁLLAM és a FIDESZ, hogy akinek nincs 2 gyereke, annak nem lesz 3. Akinek nincs 1 gyereke, annak nem lesz 2 és akinek nincs gyereke, annak nem ad lehetőséget, mert szerintük csak a 3 gyerekes család az élehtő út, akkor egyre több olyan lesz, akinek nem is lesz soha gyereke.
2019. máj. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
45%

"Régen is létezett a szocpol és igen sokan igénybevették, akkor ez normális volt, senki sem mondta rájuk, hogy pénzért szülnek."


De mondott. Csak nem volt Internet és szabad sajtó és szabad kommunikáció és nem beszéltél olyanokkal, akik átlátják a gazdaságnak azt a részét, amibe az állam pénzt öl.


Továbbra nem olvastál és hallottál semmit Rakóról.

2019. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!