Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy ennyire gyenge...

Normális, hogy ennyire gyenge a G-s astrám?

Figyelt kérdés

1.4es benzines G-s Astráról van szó, 2004-ből. Borzalmasan gyengénen érzem a hétköznapi forgalomban is. 2 lehetőség van vele. Vagy 2-3 ezer között vezetek és akkor tűrhető a fogyasztásom de cserébe nem megy, konkrétan a forgalom ritmusát sem igazán tudom felvenni. Vagy forgatom még városban is akár 4000ig, akkor meg zabálja a benzint.


Rengeteg autóhoz képest nagyon erőtlennek érzem. Ha beül még 2 ember akkor meg gyakorlatilag közúti közlekedésre szinte alkalmatlan. Ha nyomok egy klímát is az autóba, akkor szinte használhatatlan lakott területen kívül.


Értem én, hogy nem egy erőmű de ez normális? Lehet olyan hiba ami miatt enynire belustul? Vagy ez ilyen?

Nem azt várom el, hogy belenyomjon az ülésbe de azért városban jó lenne ha nem kéne kiszúrni a szemét, ha pusztán a forgalom ritmusát szeretném felvenni.



2021. jún. 21. 06:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen, ha jól tudom relative nehéz a kasztni önmagában is, ahhoz meg kicsi a motor. Ha jól rémlik valaki 1200-1300kg között vannak alapból.
2021. jún. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

gyorsulás 0-100: 13s

nyomaték: 125 nm

végsebesség: 180 km/h


Ennyi adatból látni, pörgetni kell hogy menjen, 1.2 tonnás kocsihoz kevés a 90 lóerő. Gyári adat városi fogyasztásra 9.7 liter. Hihető is.


Nyilván 17-ik éves szóval nem hozza már a gyári adatokat, én nem csodálkoznék ezen.

2021. jún. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Megkellene vizsgálni mert ez nem jó így.

Nekem volt suzukim 68 le és 2 emberrel türhetően lehetett menni vele.

De mentünk öten is és megpakolva , bár nem verseny autó volt, de azért ment.

Egy alapos diagnosztika megmutatná mi a baja.

2021. jún. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Kompresszió és veszteség mérés először.
2021. jún. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így biztosan nem normális jelenség, haveromnak pont ilyen 1.4-es, 90 lovas G Astra-ja van és tavaly simán felvitt rajtam kívül simán felvitt negyunket, nehéz csomagokkal, klímával a badacsonyi Kisfaludy házhoz, pedig ült benne egy közel 120 kilós ember is és az nem éppen egy kis emelkedő. Sürgősen ki kéne szerintem is diagnosztizálni.
2021. jún. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
UI bocs, szoismetles, ld fentebb...
2021. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem 1.2-ben volt G astra, és az ment elég jól.

Hibakódot nem ír ki?

Ezek pedig minden kínjukról kiírnak hibakódot, még arról is, ami jó.

2021. jún. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

1.2 Astra jól megy?? Mi van? :D


Nem értek néhány választ. Aki azt írta, hogy 1.4-es G astra 4 embert + csomagokat simán vitt fel az emelkedőn az vagy nem ült még más autóban, vagy hazudik.


G-s astra kasztnijához kevéske volt az 1.4 mindig is.


Hármas válaszoló:

A suzuki "picit" könnyebb, így nem teljesen releváns azzal összehasonlítani.


Én ezért nem szeretem amikor az 1.2, 1.4 motorhoz képest relatíve nagyra sikerül a kaszni. Vagy nem megy, vagy forgatod. Két szék közé esel

2021. jún. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
Nekünk 1.4 Chevrolet Lacetti van, csomagokkal megpakolva, 5 fővel a "fedélzeten" is tudom tartani a forgalom tempóját mindenhol (városban lazán elég 2000-3000 között használva), és a fogyasztás még így is 8 liter körül van (ami sok emberben soknak számít, nekem teljesen tűrhető). Még mielőtt valaki félre értene, messze van az "erős" fogalomtól ez az autó, de azért annyira nem, hogy 4000-5000-ig kelljen a lámpa után forgatni, hogy haladjon az ember, persze városon kívül, előzésnél már más a helyzet.
2021. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Most néztem egy astrát, 1.4, 16v classic II.

1163 kg saját tömeg, 90 le, benzinnel, ezt mekkora fordulaton adja le?


Akkor az én TDI-m egy erőmű ehhez képest

1395 kg-ra van 116 lóerőm, turbódízellel.


Ismerősnek 1.6-os H astrája van, állítólag még azt is pörgetni kell, hogy menjen.

2021. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!