Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manapság miért olyan szűkre...

Manapság miért olyan szűkre szabottak az autók hátsó ajtajai (az aljuk)?

Figyelt kérdés

Régebben nem bántak a designerek olyan szűkmarkúan velük (meg a tengelytávval sem):

[link]

[link]

[link]


2021. jún. 24. 02:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A "dizájn" miatt.
2021. jún. 24. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem szűkebbek, csak ugyanazzal a kategóriával hasonlítsd össze, sedant sedannal, ne pedig egy kis ötajtóssal.

Ha már volt a listádon egy Citroen, tessék itt van még egy, szerintem egyáltalán nem szűkebb a hátsó ajtó alsó része.

[link]

2021. jún. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenek miatt nem tetszett sose a szedan, és ezért néztem ki majd vettem egyterűt.

Majd nem állva lehet bele menni.

2021. jún. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Beviz Elek ***** válasza:

Én két főbb okot látok rá.

Egyrészt sofőr mindig van az autóban és legfőképp az ő kényelmére koncentrálnak, az anyósülésen ülő másodlagos, a hátsó sor pedig végképp nem fontos. A Merci S osztályban van hely hátul is de egy átlagos autóban ritkán van használva, ha mégis akkor inkább gyerekek által.

Másrészt sokkal jobban meg lett pakolva az utastér. A fent említett Peugeot és Xantia nem volt úgy tele elektronikával, légzsákokkal, a fűtésrendszerhez nem kellett labirintust építeni, nem volt gps-es fejegység gyári erősítővel, CD olvasóval stb. A sok motyót bepakolod és az valamitől elveszi a helyet.

2021. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!