Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel autó rövid útakra(15-20...

Diesel autó rövid útakra(15-20km), mennyire bírja?

Figyelt kérdés
Van egy Volkswagen golf 3 autóm, általában csak rövid útakra használom. Hallottam hogy nem jó neki, mert diesel. Miért nem szereti? Mi menne benne tönkre?Meddig bírná..?

2021. jún. 24. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem a távolság számít, hanem, hogy mennyi idő alatt teszi meg. 20 km reggeli dugóban 40-60 perc, míg pályán 10.

Dízellel ami történhet, hogy nincs elég ideje a részecskeszűrőt kitisztítani. Ezt automatikusan megtenné időnként, amivel elérné, hogy bármeddig gond nélkül használhassad. Viszont, ha rendszeresen megszakítod a tisztítást (az által, hogy leállítod a motort), akkor csak gyűlik benne a szennyeződés, amit egy bizonyos szint után már nem képes magától kitisztítani.

Egyébként most már benzineseknél is van ilyen szűrő.

2021. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
ha városban mész vele 15 km-t akkor ingadozik az olajnyomás folyamatosan, tönkreteszi a dízelt. Nem rögtön, hanem lerövidül a motor élettartama.
2021. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Meg nem melegszik be ennyi idő alatt üzemi hőfokra, ez főleg télen lesz jellemző és hideg motorral városon kívül nyomni neki az eleve nem egészséges hosszútávon, plusz a motorban, kipufogóban kondenzvíz képződik ami nem fog tudni kipárologni rendesen és emiatt a motor szépen lassan belülről fog elrohadni. Meg írták a részecskeszűrőt is azt nem írom le. Meg ott van az hogy egy dízelnek nagyobb indítóáram kell nagyobb akkuval nyilván, és persze a generátor is általában nagyobb teljesítményű. Ennyi idő alatt főleg télen nem fog rendesen feltölteni az akku és hideg indításnál főleg hogy akkor izzít is ami eleve vesz el némi áramot nem biztos hogy befog tudni indulni rendesen.
2021. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
hagyjuk már... 3-as golf, 6000 éves technika van benne, nem lesz vele semmi gond, ez még nem CR rendszerű részecskeszűrővel, hogy állandóan valami kinja legyen
2021. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
#4 pontosan ezért, remélhetőleg hamarosan bannolják ezeket a koromokádó traktorokat az utakról... Múltkor megelőzött egy 4-es Passat, majd megfúltam, le volt húzva az ablakom... és már az is csak egy euro 3-as szar.
2021. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
#5-ös, egy jó állapotú, gyári régi dízel motor sem fogja okádni a kormot. Az már más kérdés, hogy a sok gyökér elviszi a PÖChiphez, hogy majd 300++ ló lesz a tádé egy progitól, meg mennyire vicces, hogy ömlik a korom belőle...
2021. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

15-20 km nem olyan extrém rövid táv, mintha csak a szomszéd utcasarokig mennél vele. Gondolom ez még hagyományos adagolós dízel, DPF, kettőstömegű nélkül, talán EGR jó ha van benne.

Biztos, hogy nem a legoptimálisabb használat ez így, de nem ettől fog rövid távon letérdelni.

Nekem egy CR-dízelem van, de még pont DPF nélküli. 14 éven keresztül 200 km-re ingáztam vele autópályán. De két éve ez megváltozott, már csak városon belül kell közlekednem. Csak emiatt sajnáltam volna aprópénzért eladni és valami lutri másikat venni. Az ég világon semmi baja, minden működik rajta, műszaki vizsgán se kell semmi miatt sunnyognom, a rengeteg km ellenére. Szóval két éve 5-10 km-es rövid utakra használom. Télen valóban épphogy csak bemelegszik. Szerencsére nem az utcán áll, 10 fokra temperálom a garázst + van elektromos motor előmelegítőm. Így reggelente nem jéghideg motorral indulok télen sem. Hidegen-melegen pöccre indul, jól fogyaszt, nem füstöl, jól húz. De ez a mód nem fog használni neki, de eddig semmi gondot nem okozott az ilyen használat.

2021. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
5-ös hát húzd már fel az ablakot
2021. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nyomom mindenkinek a zöldet! :) Szerintem akkor egyelőre maradok ennél az autónál. Szerettem volna venni benzineset, csak most nincs rá elég pénzem.
2021. jún. 24. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!