Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bontott beszerelt turbó miatt...

Bontott beszerelt turbó miatt füstöl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 1.9 pdtdi motorra egy szintén ilyen motorra való turbót(csak erősebbet) raktam fel egy kocsira és most alapjáraton illetve alacsony fordulaton ömlik a fehér füst, sőt le állítás pillanata után gyengébben szivárog a kipufogóbol kb 15mp ig ami elég fura.


Legegyszerűbb az lenne ha rá vághatnám hogy az a bontott turbó eszi az olajat viszont annak kékes színe lenne úgy tudom kövezzetek meg ha nem jól tudom nyugodtan.


Szerintetek mi lehet a probléma. A hetekben lesz diagra téve a kocsi, de előtte bízok benne hogy valaki itt tud választ adni.

Elöző turbóval nem füstölt, és nincs semmi rend ellenes hangja.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 24. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Akkor minek buheráltad szét , ha a másikkal jó volt?
2021. jún. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gyengének éreztem a gyárit, bocs.
2021. jún. 24. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Sikerült valszeg egy selejtes csigát szerezned. Van ilyen.

Igen, ha felhordja az olajat -általában- kéken füstöl. De én már átéltem olyat is, hogy vastag, fehér, átláthatatlan füstöt okádott -igaz, ez azért egy 12 literes TD volt. :D

Szóval lehet, ha egy jobb állapotút teszel fel, megszűnik a jelenség.

2021. jún. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

90% hogy a turbó a ludas, ha csak "kevés" motorolaj jut be akkor kék a füst mert elég, de ha sok akkor nem ég el, elégetlenül kijön a motorból és fehér színű.


Ilyenkor nagyon könnyen önpusztításba kezd a motor,nem bírod leállítani, elkezd pörögni/üvölteni, közben okádja a fehér füstöt, ez azért van mert a diesel motor képes elüzemelni a saját motorolajával is(főleg ha xar a csiga, és onnan jut be az olaj), na mármost ha nem tudod leállítani és elkezd pörögni, egy idő után elfogy a motorolaj megszűnik a kenés, és végül besül, ilyenkor gtk-s lesz a kocsi.

AM ha akarod látni mi lehet a vége a dolognak keress rá hogy runaway diesel


A maradék 10% hogy túlfújattad a motort és hengerfejes lett, a csigát nem csak úgy rádobálni szokás, méretezni kell, minden típusú motornak megvan mennyit bír el.

2021. jún. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4# hát lehet az a 10% mert ez egy 90 lovas pd motor.
2021. jún. 25. 02:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!