Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladó autóknál ha 1-2 hónap...

Eladó autóknál ha 1-2 hónap műszaki van rajta, az kizáró tényező ha venni szeretnél autót?

Figyelt kérdés
2021. jún. 25. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

igen.

Ha az eladó nem tudja rá megcsináltatni a műszakit eladás előtt, akkor azzal komoly baj van.

2021. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem feltétlenül. Alaposan átnézetem amúgy is (tudom, ez sem garancia semmire) és ha jó vétel, akkor megveszem. Ha eladni akarsz, akkor inkább csináltasd meg a műszakit előre, egy dologgal kevesebb, amibe a vevőjelölt beleköthet.
2021. jún. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

#1 Ki beszélt itt arról, hogy nem lehet megcsináltatni?


Arról nem is beszélve, hogy a műszaki lejártát megelőző 30 napban vizsgáztathatod. Az 1 hónap. A kérdező azt írta, hogy 1-2 hónap. Ha 1-2 hónap múlva jár le a műszaki, akkor az eladó akkor sem tudja levizsgáztatni, ha patika az autó és nagyon akarja, mivel még nincs 30 napon belül.

2021. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

#3: nem. a 30 nap lejárat előtt annyit jelent, hogy akkor az eredeti lejárati dátumtol számítjak a 2 év érvényességet.

Bármikor levizsgáztathatod, ha neked jól esik akár havonta is.

2021. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem feltétlenül, de számolni kell akkor plusz költségekre. Ha nem csináltatja meg (pedig az átlag vevőnek csábító a friss műszaki még ha úgy tolták át akkor is), akkor az valószínű azt jelenti, hogy a szokásosnál többet kell rákölteni vásárlás után
2021. jún. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk ha egy pár éves autóról van szó, akkor nem gáz, sanszos, hogy gond nélkül átmegy. De ha egy 15+ éves autó, akkor beszédes infó.
2021. jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

önmagában nem

én vettem így autót, 4 évesen, eladták mert lejáróban volt a gyári garancia rajta és ezzel egy időben a műszaki is, volt még rajta kb. 2 hét műszaki amikor mentem érte (bár kialkudtam egy műszakit még hogy nekem már ne kelljen vele foglalkoznom)

azóta is hibátlanul szolgál

2021. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krwkco ***** válasza:
0%

Ugyanazt kel megnézni rajta, mint bármelyik idős használt autónál. Hogy a rozsda miatt károsodott-e a küszöb, az alja, a tornyok, a nyúlványok.

És jelez-e környezetvédelmi hibát a kiolvasás.

Ha egyéb okból bukik meg, pl. fék, lengéscsillapító, gömpfejek, szilentek, azon nem segítene az sem, ha lenne még rajta 1 év vizsga. Akkor a következő vizsgánál kellene ezeket kicserélni, hogy 5-10 évig még jók legyenek.

2021. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint ha 2 hónap múlva lejár a műszaki, akkor már én inkább addig nem hirdetném, műszaki után többet lehet kérni érte.

Ha mégsem várja meg akkor azzal valami gond van amit persze nem mond el, majd rájön a vevő a műszaki vizsgán.

2021. jún. 27. 08:45
 10/11 anonim ***** válasza:

> "Ha mégsem várja meg akkor azzal valami gond van amit persze nem mond el, majd rájön a vevő a műszaki vizsgán."

^

Két válasszal korábban már rácáfoltak, de gondolj amit akarsz.

Úgy nehéz bármilyen választ adni ha közben nem vagy hajlandó elolvasni, mert write only módban tolod.

2021. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!