Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon extrémek a fenntartási...

Nagyon extrémek a fenntartási költségeik a felső kategóriás prémium autóknak?

Figyelt kérdés
Eljátszottam a gondolattal mint szerintem a legtöbb ember hogy mégis mi lenne ha vennék használtan egy egykori csúcskategóriás autót. 7-es bmw és s osztályos mercedes ami nekem a non plus ultra (e65 és w221). Nem a legolcsóbb lerúgott darabot hanem inkább a közép ársávból és persze átvizsgálásra elvinném. S osztályban ültem és az valami elképesztően finom autó. Mintha egy nappaliban ülnél egy kényelmes fotelben. Semmi zaj nem tud bejutni az utastérbe és olyan finoman siklik mintha nem is út lenne a kerekek alatt hanem valami puha szőnyegen gurulna. Az említett S osztálynak a tulajdonosa azt mondta hogy neki még a 3 év alatt nem sok gond volt vele csak pár elektronikai apróság. Valakinek van tapasztalata ezeknek az autóknak a fenntartásával kapcsolatban? Kérdeztem ismerős szerelőt aki a motorokat dícsérte de a futómű váltó illetve elektronika bármennyi pénzt elvihet. Nagyon nagy kockázat egy ilyen autó? Eleinte fiatalabb pár éves autót akartam 3-4 millió ft-ért de kicsit elcsábítottak ezek ahogy beültem abba az S osztályba. Menetkomfortban biztos hogy utolérhetetlenek.
2021. jún. 30. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, csak megvenni "olcsó" őket, ha bármi olyan gondja lesz, akkor a gatyád rámegy.
2021. jún. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

" Az említett S osztálynak a tulajdonosa azt mondta hogy neki még a 3 év alatt nem sok gond volt vele csak pár elektronikai apróság. "

Én is azt mondanám .

De már irtam itt hogy a sógor vett egy X5-öt és évek múlva eladta mert lehetetlen volt fenntartani és nem lehetett rá számitani , vagy jó volt vagy nem . Pedig kb 20 embere van a vállalkozásban és 5 autója is van, ebből 2 kisteher, de az X5 kifogott rajta.

És kb 2 éves volt amikor vette.

De több kollégám is vett ilyen hasonló szutykot és rövidesen mind meg kellett hogy szabaduljon tőle.

Attól függetlenül biztos van ezekből jó is.

De ha jó lenne akkor nem igen adnák el.

2021. jún. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Filléres autók ezek, nem véletlenül.

Évente milliókat költesz rá (nem túlzás), és úgy sem megbízható.

2021. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül nem keresettek használtan. Ha fent lehetne tartani reálisan, mindenki ezeket venné. Sokszorosa a fenntartás kötlsége egy alacsonyabb kategóriás autóhoz képest. (És itt nem csak egy 1.3-as Suzukira kell gondolni, még egy Passathoz képest is többszörösek a költségek)
2021. jún. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapból nem problémásabb, mint egy mezei autó, de a gond ott van, hogy míg egy Vitarában van mondjuk 10 extra, ezekben 30, ami mind-mind elromolhat. Aztán, ha elromlik, a csere költségesebb, mert pl. egy légrugó jóval drágább a hagyományosnál.
2021. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél ilyet. Ezek az autók azoknak jók, akik újonnan megveszik. Nyilván semmi bajuk nincs, ha meg igen, akkor garanciális, ha meg mégsem, akkor kifizetik a javítást, mert nekik nem tétel. Akik másodkézből megveszik, állnak úgy anyagilag, hogy fenn tudják tartani és ekkor még jó vétel is lehet, hiszen sokat esett az ára új kora óta. Aztán ahogy csökken az áruk, egyre inkább szegényebb (és nagyravágyóbb) emberek veszik meg őket, és ők már spórolni fognak a karbantartáson pont akkor, amikor már jönnek a húzósabb tételek. És utánuk megveszed te...
2021. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Messze nem olyan tragédia, mint ahogy a neten beállítják. Igen, kell rá költeni, évente százezreket, akár millió forintot is. De valamit valamiért, ennyit simán megér, még mindig töredéke annak, mint amennyibe egy új vagy egy fiatal Audi A8 kerülne pl. És hiába köpködnek sokan, hogy ócska szar, mert már 2000-ben is az Audi A8/ S-klass/ 7es BMW olyan szinten volt, hogy abszolút luxus ma is, sőt, sok tekintetben jobbak, mint az újak. Amúgy is az E38-asok ára masszívan emelkedik, a D2es A8asok ára is enyhén.
2021. júl. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!