Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó eladásakor mi a teendő,...

Autó eladásakor mi a teendő, adófizetés, bejelentés az okmányirodába, kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés
Az eladasi árból hogyan és mennyit kell a navnak vizetni ha kell egyáltalán?

2021. jún. 30. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
NAV-nak nem kell fizetni. Okmányirodába leadod az adásvételit, a biztosítódat értesíted az eladásról ( adás-vételi másolatát megküldheted nekik). Ennyi. [link]
2021. jún. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun át lejelented az eladást csatolva a beszkennelt szerződést. Ugyanezt csatolva a biztosítódnak is lejelented az eladást. Más dolgod nincs.
2021. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne mert én is előtte állok de elvileg így:

eladó: leadja a régi forgalmit a kormányablakban, majd az adásvételiből 1-et lead 1-et megtart, utána elmegy a biztosítóhoz és lemondja a biztosítást a szerződés napjával. Elveri a pénzt.


Vevő: bemegy a biztosítóhoz megköti a biztosítást majd elmegy aznap vagy másnap eredetvizsgálatra ott az igazolással, a kgfb papírral és 2 adásvételivel kormányablak ahol elvileg rögtön kiadják a forgalmit


Ha vmit kihagytam javitsátok köszi

2021. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

Az eladó nem adja le a forgalmit, hanem odaadja a vevőnek.

Nagy különbség.

2021. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jaa de akkor neki össz vissz csak a szerződés marad mint bizonyitó erő h eladta ne neki küldjék a bírságot amit az uj tulaj követ majd el
2021. júl. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5!

Ezért marad nálad egy példány az adásvételiből, és ezért kell a lehető leggyorsabban bejelenteni a tulajdonosváltást.

Hetedik autóm van, ami ugye annyit tesz, hogy hatot már eladtam.

Soha semmi problémám nem volt még ebből.

2021. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!