Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a 104 lovas autóban kicsere...

Ha a 104 lovas autóban kicsereljuk a pd elemeket, a 150-es "nagy" testvérére, aztán kap egy programot, az többet ér? (többi lent)

Figyelt kérdés

(avb 1.9)Plusz erő reményében, és főleg a nyomaték növelésében érdemesebb/kivitelezhetőbb, anyagilag jobban kijonne a pd elemek cseréje 150 lovaséra vagy inkább turbó, cooler? (kuplung, fék alap)

Esetleg ez az egész úgy ahogy van hülyeség, mert azonos a pd elem csak más beállítás?

Vagy mindegy melyik, igyis úgyis kell egy nagyobb turbó és cooler?

Kérlek titeket lehetőleg értelmes választ adjatok ha lehet, és tényleg hozzá értők amennyiben kivitelezhető.

Köszönöm szépen, és bocsi hogy hosszú lett.



2021. júl. 1. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Attól függ mi a cél.

Ha +30-40ló, elég a chip.


Egy sima pd elem csere is tud hozni valamit de sokat ne várj csak attól.


Ált. Mindhármat szokták cserélni ha nagy teljesítmény kell.


Ha engem kérdezel, akkor én tuti raknék egy kevlár kuplungot alá, mert nem lenne kedvem havonta kuplungozni. (Feltéve ha sokat van rúgva)


Sok sikert hozzá!

2021. júl. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak régi dízelekben, traktorokban vagyok jártas, régi dízeleknél nagyobb nyitónyomású porlasztókat tettek fel a motorra, a tisztább porlasztás miatt, de igazi teljesítménynövekedést a turbóval, meg több üzemanyaggal értek el.

Tehát más pd elemmel nagyobb teljesítményt ne várj szerintem.

Annak meg utána kell nézni, hogy bírja-e a főtengely, hengerfej a nagyobb teljesítményt, pl cikkszám alapján.

Pl az opel isuzu motorja is ugyanazokkal a porlasztókkal megy 150 lovat a gyári 75 helyett, csak kap egy nagy turbót, meg mechanikus, pl 2.5-ös adagolót.

2021. júl. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attol fugg mi a cél. Ha eleg 30-40le meg kb 80nm akkor irasd meg.

Ha nem akkor a 131 vagy 150lovas configgal rakd ossze turbostol, cooleresen es azt programozzak fel.

Szoval kerdesedre a valasz nem egyforma pdelem van bennuk.

2021. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Autoimmun ***** válasza:

A 104 le pdtdi gyengébb alkatreszeket tartalmaz belül, így nem lehet összevissza húzni. Illetve lehet, de...

Irassatok egy lazább programot, ennyi. A többit csak akkor, ha pár dolgot belül is kicseréltél.

2021. júl. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!