Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek a patkányok ellen...

Mit tegyek a patkányok ellen akik felmásznak a motortérbe és szétrágják a vezetékeket?

Figyelt kérdés
2021. júl. 5. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyest lesz az, vagy menyét.

Terítsd körbe az autót fél méter széles csibedróttal. Arra nem megy rá, mert bele akad a lába.

Ha udvarban álsz, a mozgás érzékelős reflektor is jó ötlet, ami az autó alá világít.

2021. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 módszereit ajánlom én is, illetve még:


- egy ismerősöm vett nem túl régen ilyen rezgésérzékelős, ultrahangos riasztót, maximálisan meg volt vele elégedve

- létezik ilyen spray is, ami ragacsos maradványt hagy maga után, mikor megszárad. Szerintem elég undorító valami, bármihez nyúlni utána elég irritáló, de ugyanilyen irritáló a rágcsálók számára is, úgyhogy elkerülik (nem egércsapdáról van szó persze, nem ragad bele semmi, nem annyira ragacsos).

2021. júl. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:

Őrölt bors. Az autó köré és a motortérbe.

Ezek az állatok szagolgatják, hogy nem jelölte-e meg a területet egy fajtárs. De ha bemegy közben a bors az orrukba, azt nem szeretik.

2021. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Érdekes módon sokan mondják hogy nyest.Raadasul az a patkányt is megöli,gondolom azért is megy arra fele mert nálunk sok patkany van amióta nincsen macska.Ha már úgy szóba került,macska jó nyest ellen? Hallottam hogy macskaszőrt vagy kutyaszőrt kell betenni a motortérbe,ezek mennyire hatásosak?


És miért jó a nyesteknek hogy szetragjak a kábeleket?

2021. júl. 6. 07:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Patkány lehet az szerintem. Mindent megrágnak még a gumicsizmát is. A terménydaráló vezetékét ami majdnem agyonvágott a múltkor stb.

Próbáltam mindent, mérget nem eszi ha látja hogy elpusztul egy a falkában. Általában a legöregebbnek adják oda próbaképpen, nagyon rafináltak. A csapkodós fogó veszélyes az ujjaidra, macskára, kutyára (a méreg is) és szintén nem mennek rá ha valakinek baja lett rajta. Az enyém kicselezte, úgy elvette róla a szalonnát hogy lecsapódott mindig de patkány sehol. Majd vettem egy élve fogó ketrecet és minden éjjel kiteszem. Már a tizedik patkányt fogtam ki vele és azt hiszem hogy már csak egy szemetet kell kifognom.

2021. aug. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!