Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2 jogosítvány ?

A2 jogosítvány ?

Figyelt kérdés

A2 jogosítvánnyal úgye max 48 lóerő lehet a motor teljesítménye.

Az megoldható hogy pl egy 80 lóerős motort lekorlatozok 48le-re ilyenkor vezethetem az A2-es jogsival ? Persze csak papíron lenne 48le.

Rendőr ilyenkor mennyire nézi hogy valóságban mégsem annyi a teljesítménye, mint papíron?



2021. júl. 6. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megoldható. Létezik egy olyan szabály, hogy max a 35 KW duplájáról lehet lefojtani a motort 35 kilowattra, tehát a 84 ló még belefér. De pl egy 120 lovas GSX-R már nem felel meg ennek a kritériumnak. Hogy a papírokat hogy intézed el, azt rád bízom.
2021. júl. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha megnézik és a fojtás előtti értékek vannak nagyon-nagyon megütheted a bokád. Sok a buktató a "csak papíron" kategóriával, nem éri meg kockáztatni. Inkább várd meg a kategóriaváltást.
2021. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Csak papíron" biztos meg lehet oldani az A2-es fojtást, van az a pénz, de aztán kapod a felfüggesztett börtönt, ha esetleg valahogy kiderül, és amúgy büntetlen előéletű vagy. Lehet mérlegelni, hogy megéri-e.


Véleményem szerint vegyél valamit, ami valóban A2, használd azt, gyakorolj azzal, aztán lesz még időd letenni az A-t meg venni más motor(oka)t.

2021. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Vajon, mi lehet az a közúti felhasználási terület ahová mindenképpen kell a 80hp és nem elég a 48? 🤔
2021. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
0%
#4 autópálya, mikor te 6-osba rakod a szarod, én addig 2-esbe rakom 160-nál.. :)
2022. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Ahol 130 a megengedett.

Gratulálok.

2022. márc. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a 48 lóerős szarok is simán mennek kettesben 100-at...😃
2022. márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#5

Értelmezd: "ahová MINDENKÉPPEN kell"


Nézd meg, hogy mit jelent a "mindenképpen" szavunk.

2022. márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%

#6 kinem szarja le hogy mi a megengedett? Az csak egy szaros tábla, egy szaros törvénnyel.

Mindenki saját maga dönti el hogy hánnyal megy... Ahhoz meg semmi közöd.

130 pff, miaz...?!

2022. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz meg semmi közünk?

Én is motorozom, de ez a hozzáállás kb 85-ös IQ-ra mutat. A közlekedés egy társasjáték, ezt próbáld megérteni. Nem csak te vagy az úton, azaz a többieknek igenis van közük ahhoz, hogy te hogyan közlekedsz. A rajtad kívül állóknak is van közük hozzá, amíg nem viszed a szarodat a Kakucsringre vagy Hungaroringre. Mit kompenzálsz a seggrakétáddal? Ott aztán felőlem akár egyesbe is visszapakolhatod 2-esből 160-nál. Ha már nagyon motoGP-ben érzed magad... hiheted azt, hogy lefele van a 3-as.

Ilyen gyökér motoros radírozott pár éve le majdnem, amikor 250-nel előzött, miközben én már rég megkezdtem az előzést 100-zal. Az volt a mázlija, hogy még előzés közepén is belepillantottam a tükörbe és feltűnt, hogy érkezik az idióta fénypötty és picit jobbrább tudtam húzodni. Mindezt utassal csinálta. Gondolom akkor te is így tolod :) Aztán ha egyszer valaha elkottázod, remélem csak egyedül mész a fának, mint Joey Dunlop. De őt legalább tisztelem és csodálom. Intelligens keretek között élte ki a hajlamait, mert felfogta a dolgot, nem úgy, mint te.

2022. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!