Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Holnap vizsgázok autó vezetésb...

Holnap vizsgázok autó vezetésből, szerintetek menni fog így?

Figyelt kérdés
B kategóriás forgalmi vizsgám lesz holnap délután 2-től és egész héten minden nap vezettem 2 órát. Most tarthatok olyan 30 óránál, holnap reggel is gyakorlunk az oktatómmal. Az első 20 óra meglepően jól ment, már az elején mondta az oktató hogy könnyen fog menni a vizsga is, van hozzá érzékem, sima ügy. Aztán a héten észrevettem, főleg ma, hogy egyre rosszabbul megy... Ma szinte mindent elrontottam amit lehetett, az első 9 órában nem bénáztam ennyit összesen, már csak a vizsga van a fejemben, nagyon izgulós típus vagyok, konkrétan kikapcsolt az agyam ma is. Szerintem nem fog ez menni holnap... Valami tippetek van, hogy hogyan tudnék sikeres vizsgát tenni? Nagyon be vagyok szarva sajnos. Olyan drágák az órák és a pótvizsgák sem olcsók, nem akarom elb@szni. :( Ma vettük először a jobbra előre merőlegest és balra előre merôlegest, persze hogy elrontottam... Sosem volt túl jó a memóriám és néha koncentrálni sem tudok rendesen, ezért félig meddig betanult útvonalon megyünk (ha abba az utcába irányít, akkor oda azért megyünk hogy (pl Y megfordulás, parkolás stb letudjuk) de emiatt is azt érzem, hogy alapból nekem ez nem menne. Ismerős helyeken fogunk menni, holnap is átvesszük újra az egészet. Tudom hogy simán meg tudnám csinálni ha nem stresszelnék ennyire hogy reggel óta a wc-re futok... 20 éves vagyok.

2021. júl. 7. 13:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egy a fontos. Ne parázz. Tudom, könnyű mondani, de tényleg ez a kulcsa. Nem atomfizika ez, vezess úgy, mintha az anyukád ülne melletted. Én nekem 4 és fél éve van meg a jogsim, én is sokat izgultam, de a vizsga napján tudatosan elengedtem az egészet, hogy lesz ami lesz. Végülis hibapont nélkül sikerült teljesítenem, és az oktatóm meg a vizsgabiztos is megdícsért. Sok sikert hozzá!
2021. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

10ezer körül van a vizsga, meg az oktató óráját fizeted ugyanúgy.

Mindenki stresszel vizsgán különböző mértékben. Elindulsz és kapcsold ezt ki, csak a feladatokra és vezetésre koncentrálj.


Nem jó hír viszont, hogy vizsga előtti napon gyakoroltok csak parkolást. Elég sok diák bukik ezen. Mondjuk amennyit általában tanítanak parkolásról, ahhoz még vizsga után is sokat kell gyakorolni, hogy jól menjen.


Halasztható is a vizsga, ha nagyon parázol.

2021. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvastam volna. Vizsga hetében én is elrontottam, már előre stresszeltem magam. Vizsga napján? Tök nyugodt voltam.. szinte fel sem tűnt, hogy vizsga van. Akard a jogsit és figyelj oda, a vezetés ezt mindig meg fogja igényelni. Később, ha napi szinten fogsz vezetni, meg lesz ez a rutin, hogy mit hogyan csinálj. Most arra figyelj, hogy tényleg csináld, tükrök nézése, index, sebesség, stb. Ami nagyon nagyon fontos, záróvonalra soha nem megyünk, tükröket mindig nézd, szabad szemmel is ha sávot váltasz, gyalogos átengedése, ezekre elvileg nagyon ugranak. Mikor, hogyan, hol kerülöd a biciklist. Parkolás, megfordulásnál azt hiszem 2 ív volt a max “szabvány”. Padkát is maximum érintheted finoman, ne az állítson meg. Hova húzódsz az úton, mikor és miért.

Ne aggódj, emberek ők is, tudják, hogy van ilyenkor pánik a vizsgázókban, de ha megérdemled és alkalmas vagy, nem lesz gond.

Vizsgán is vannak kijelölt útvonalak, pont azért vitt oda az oktatód. Pl én kihúztam a 7-es borítékot, belváros, volt merőleges parkolás, pont ott ahol gyakoroltunk, illetve külterület y megfordulás, szintén ott ahol gyakoroltunk. Ráadásul a merőlegesnél én még retardált is voltam. Egy épületnél kellett megtennem, hátul volt egy hely, de azt hittem az a garázs bejárat, így mondtam, hogy nem találtam alkalmas parkolóhelyet. Na épület túloldala, ami forgalmas főút.. hát mit szarozzak becsaptam a kombit, egyet azért javítottam, hogy ne tudjon belekötni az oldaltávolságokba, mondom oké kész. Erre annyit mondott a vizsgabiztos, hogy oké menjünk vissza a kiindulási helyre. Na mondom alig vezettem 20 percet, most buktam meg… Elvileg ha túl gyorsan visszamentek akkor kész, vége, megbuktál. Sikerült elsőre, a vizsgabiztos úgy gondolta a 20 percem elég volt neki. Azóta sem történt bakim, úgyhogy úgy gondolom az oktatóm megérte a pénzt és a mai napig hallom egyes eseteknél, hogy mit mondana. 😂

Sok sikert!

2021. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Próbalok nem parázni (szerintem nem fog sikerülni...) reggelről iszok egy kávét és vizsga előtt is egy felet, meg a rágózás is lehet segít, ma egyiket sem műveltem, lehet ezért is ment olyan rosszul. Alszok egyet ma délután is, hogy holnapra valamennyire kipihent legyek (az elmúlt hétben fogytam 2 kg-ot a folytonos hasmenéstől) ezért nem akarok sokat enni. Ezeken kívül köszi a tippeket, és a biztatást. :) Sokan fognak drukkolni a holnapi miatt, szégyen lenne elbaltázni. 6k egy óra, a kövi vizsga huszon valahanyadikán lenne csak, ami addig plusz 60k lenne pótórákkal. :/ Nincs saját keresetem, ezért sem akarom a szüleimet terhelni ennyi pénzkiadással. :( Csak remélni tudom hogy sikerülni fog.
2021. júl. 7. 14:41
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem szégyen. Sajnos ez is a pénzről szól, engem a kézifék nem kiengedése miatt buktattak meg anno, miközben minden jó lett, mondhatta volna, hogy a való életben erre figyeljen, most nem buktatom meg. A 2-ra már kb semmit nem néztek, menjen ki az országútra, majd szólunk, hogy mikor fordulhat vissza. Szóval kb így működik ez sajnos. Parázni viszont teljesen felesleges.
2021. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%

egyszerű a képlet:

tudsz vezetni -> átmész a vizsgán

nem tudsz vezetni -> nem mész át a vizsgán


nem kitaktikázni kell, hanem egyszerűen megtanulni vezetni és kész

ha ez már megvan, akkor nincs miről beszélni

2021. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
6-os ha ilyen egyszerű lenne, nem létezne az a fogalom hogy "izgulok". Vagy " stresszelek". Nem ennyire fekete-fehér.
2021. júl. 7. 17:40
 8/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez tényleg fura, hogy van olyan parkolási feladat, amit vizsga előtti napon csináltat meg veled az oktatód...


Szerintem gondolj arra, hogy lesz ami lesz. Én is rohadtul izgulós típus vagyok sajnos, úgyhogy tudom, hogy nem olyan könnyű. Az a baj, bármit mondunk, úgyis csak te tudod magad lenyugtatni,mindenkinek más válik be.

2021. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm. :) Majd megírom, hogy buktam-e vagy sem.
2021. júl. 7. 18:39
 10/18 anonim ***** válasza:
Sikerült ugyi?
2021. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!