Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Holnap vizsgázok autó vezetésb...

Holnap vizsgázok autó vezetésből, szerintetek menni fog így?

Figyelt kérdés
B kategóriás forgalmi vizsgám lesz holnap délután 2-től és egész héten minden nap vezettem 2 órát. Most tarthatok olyan 30 óránál, holnap reggel is gyakorlunk az oktatómmal. Az első 20 óra meglepően jól ment, már az elején mondta az oktató hogy könnyen fog menni a vizsga is, van hozzá érzékem, sima ügy. Aztán a héten észrevettem, főleg ma, hogy egyre rosszabbul megy... Ma szinte mindent elrontottam amit lehetett, az első 9 órában nem bénáztam ennyit összesen, már csak a vizsga van a fejemben, nagyon izgulós típus vagyok, konkrétan kikapcsolt az agyam ma is. Szerintem nem fog ez menni holnap... Valami tippetek van, hogy hogyan tudnék sikeres vizsgát tenni? Nagyon be vagyok szarva sajnos. Olyan drágák az órák és a pótvizsgák sem olcsók, nem akarom elb@szni. :( Ma vettük először a jobbra előre merőlegest és balra előre merôlegest, persze hogy elrontottam... Sosem volt túl jó a memóriám és néha koncentrálni sem tudok rendesen, ezért félig meddig betanult útvonalon megyünk (ha abba az utcába irányít, akkor oda azért megyünk hogy (pl Y megfordulás, parkolás stb letudjuk) de emiatt is azt érzem, hogy alapból nekem ez nem menne. Ismerős helyeken fogunk menni, holnap is átvesszük újra az egészet. Tudom hogy simán meg tudnám csinálni ha nem stresszelnék ennyire hogy reggel óta a wc-re futok... 20 éves vagyok.

2021. júl. 7. 13:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Na ezt olvassátok, minden úgy történt ahogy most leírom.


Kaptam egy öreg vizsgabiztost, 80+ éves, kedves feje van, mondom akkor ez sima ügy, nem is izgultam. Vizsga előtt meghallotta a vezetéknevem és rávágta hogy ő utálja a XY-okat mert van olyan ismerőse és gyűlöli mert vadászik. (Majdnem én is mondtam hogy szeretek vadászni, ott kampó lett volna rögtön, nem lényeg). Aztán a vizsga meglepően jól ment. Az oktatóm megdícsért, eddig a legjobb vezetésem volt, mondta hogy ez biztos meg van.


Na de megbuktam. Miért? Mondvacsinált dolgokat jelölt be a lapon 10-ből 5-öt ami alap esetben engem nem érdekelt volna, legyen boldog. (Abból az ötből kettő volt igaz). És egy azonnali bukást is bejelölt; az útkereszteződésben nem követi a fogalmi sávját.


Ez a "hiba" hogy nézett ki? Fél kerékkel átmentem a másik "sávba" ami fel sincs ugye festve... Nem jött senki, nem mentem gyorsan. Erre az a trotty (bocsánat a kifejezésért, de tényleg az) azt mondta hogy "MAGA ÉLETVESZÉLYES" - mondtam aha...


És az a poén, hogy ezt az életveszélyes kártyát 15 éve is eljátszotta. Nem vagyok csalódott, mert tudom, hogy jól vezettem, és meg kellett volna adnia. Tőlem beixelhetett volna 9-et is, ha ettől jobban érzi magát. És még a végén provokatívan közölte, hogy "imádkozzon kisasszony, hogy a következő vizsgán is én legyek, mert minden hibára figyelni fogok". Ennyit erről. 😀

2021. júl. 8. 15:42
 12/18 anonim ***** válasza:

20 éves lány aki szeret vadászni😍

Tudom, tudom sikerült megragadnom a lényeget😅

Egyébként hogy érted azt hogy ezelőtt 15 évvel is eljátszotta? Netalántán valamelyik rokonodat vizsgáztatta anno?

Egyébként ne kesredj el, ritka az hogy első vizsgán átmegy valaki (nekem sikerült😎) .

Amúgy most nem azé', de az tényleg gáz, ha nem követed a sávod, mondjuk nálad szerintem lehetett volna enyhítő körülmény az, hogy nem voltak felfestve🤷‍♂️ Mindegy, az anyukáját az olyan vizsgabiztosnak, amelyik pofára dönti el azt hogy ki megy át és ki nem.

2021. júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát az szép. Nagyon sajnálom hogy ilyen élményben volt részed. Vannak ilyen f@szfej vizsgabiztosok. :( Az oktatód nem állt ki melletted, hogy amúgy ez nem volt jogos?
2021. júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Ne csüggedj, ez sajnos évek óta így megy, 2016-ban is így ment, minden volt osztálytársam 2.-ra ment át, olyan is, aki évek óta motorozott versenyszerűen. Sajnos a pénz beszél, a kutya meg ugat. A 2. sikerülni fog, ez biztos. :) 23/F
2021. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
13. Dehogy áll ki az oktató, szép kis summát kap ő is.
2021. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Következő sikerül majd, erre a hibára meg jobban odafigyelsz legközelebb. Mindent a nagykönyv szerint kell vizsgán, mert nem olvasnak a gondolataidban, hogy te jól felmérted a manővert, vagy mész mint a világtalan :)


Ha nem ültettek át a vizsga alatt, akkor nem volt az olyan vészes. Én is elsőnek azonnali hibával buktam, de csak a végén mondta el a VB: a hírhedt jobbratartás lakott területen kívül, legalább belémvésődött :)


Szólj az oktatónak, hogy írjon ki vizsgára, addig esetleg egy-két órát vegyél (főleg parkolást gyakorolni).

2021. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Az oktatóm sunyult, nem hibáztatom (persze hogy a pénz beszél), mert én sem akartam vitatkozni az öreggel, nehogy a többi vizsgabiztosnak is elhordjon mindenfélének aztán leshetem a jövőbeli jogsimat. Ismételten leírom, hogy nem mentem a másik sávba. Fél kerékkel arrébb, hát istnem az nem hiba. Én pl észre sem vettem ilyesmit, csak kikövetkeztettem abból hogy milyen szituációt mesélt és csak ott történhetett. Én magamat szigorú szemmel sem buktattam volna meg. De mindegy, nem tetszett neki a nevem. Nekem sem tetszik az övé. 😄
2021. júl. 8. 16:33
 18/18 A kérdező kommentje:
Páromat is életveszélyesnek hívta 15 éve. 😅
2021. júl. 8. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!