Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire kivitelezhető naponta...

Mennyire kivitelezhető naponta 300 km-t levezetni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy nagyon jó munka ajánlatot külföldön. Sajnos a szállásban nem tudnak segíteni, amit én találtam szállások ugyan ott lennék pénzben majdnem mint ha hazajárnék, nyilván belekalkuláltam mindent, az autónak az esetleges meghibásodásait kopo alkatreszeket is, de igy is bőven jól jönnék ki, kérdés az hogy szerintetek megvalosítható? A munka reggel 5 órakor kezdődik és 14:00 ig van. Könnyű fizikai munkáról van szó, nem fáradok el benne.Ti mennyire tartjátok jó ötletnek hogy 2:30 kor már elindulok itthonról, 16:30 kor meg jobb esetben otthon? Esetleg van ilyen ismerősötök aki így dolgozik? Semmi képpen nem szeretnék albérletben lenni, inkább itthon szeretnék aludni.

2021. júl. 13. 11:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
57%
Annak egyeb szaz masik oka is lehet...
2021. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam a lakóhelyemtől 230 km-nyire 8 éven keresztül. De nem autóztam minden nap 460 km-t. Ha az anyagiakat, üzemanyagköltséget, autó kopását nem is nézzük, az időm nekem többet ér, minthogy minden nap 5 órát autóban üljek. Így én ottaludtam (vettem az adott városban egy kis garzonlakást erre a célra, amit később eladtam) és hétvégente jártam haza. Pénteken délután 4 körül már otthon voltam, hétfőn elég volt fél 6 környékén elindulni.
2021. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%
Ja, még annyi, hogy ha napi 300km-rel számolunk, az évente csak munkába járásra közel 80.000 km. Ennyi alatt nem csak kopik, fogy az autó (pl 2-3 havonta olajcsere), hanem óriási az értékvesztése. Veszel egy új 0 km-es autót. Oké hogy fizetik az üzemanyagot, szervizt, de már 4-5 évesen is eladhatatlan lesz a futása miatt. Vagy csak nagyon nyomott áron veszi meg bárki is. Ezt is vedd figyelembe a költségeknél!
2021. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát megmondom őszintén hogy nagyon maximum 1 évet csinálnám így ha menne, nem hosszabb távon. Korán kelő típus vagyok,nem szeretek sokáig aludni,azért is gondoltam hogy megpróbálom eddig 3 műszakban dolgoztam, lakóhelyemtől 60 kilóméterre, busszal jártam szinte ott is elment 1- 1.5 órám amig leért, annyi megálló volt. ha nem is menne, 1-2 hónap alatt kiderűlne szerintem. 21 éves vagyok. Klímás az autóm, illetve van bent tempomat is.
2021. júl. 13. 12:59
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Na hát akkor meg kell próbálni.
2021. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
53%
Fizet annyit ez a munka, hogy bevallald azt, h nem lesz maganeleted?
2021. júl. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"Futárok egy nap többet mennek, abban a traktor furgonban, főleg sima országúton, városban..."


Jah, csak azok munkaidőben mennek, nem a lakás és a munkahely között ingáznak napi szinten 300 kilométert.


Itt a munkaidőn kívül van még szó plusz 5 óra utazásról, annyira nem lehet az szuper, ha egy albérlet már nem fér bele a keretbe, az ingázás tünik gazdaságosabbnak.

Nem csak nyár van, amikor a klíma megoldja a problémát, de van ősz, tél, amikor lehetnek olyan ködök, hogy csak lassan lehet haladni, fagy, hó , ónos eső... nem minden naposak, de elég évente néhány ilyen.

Mindezekkel együtt, továbbra is inkább az a "jó fizetés" teszi kérdésessé, hogy mennyire jó a váltás, véleményem szerint nem éri meg, ha már az albérlet elviszi azt a pluszt, ami a jelenlegihez képest több lenne, cserébe kb nulla szabad idő maradna a munkanapokon.

2021. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!