Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha tilosban parkoltam, és...

Ha tilosban parkoltam, és távollétemben 10.000 Ft értékű helyszíni bírságot kaptam, hogyan tudom befizetni a bírságot?

Figyelt kérdés
Tilosban parkolás után kaptam a szélvédőmre egy zöld zacskóban 2 papírt, egy "Nyomtatvány helyszíni bírság kiszabásáról" nevű zöld papírt, és egy fehér színű "Tájékoztató" papírt. Sárga csekket nem mellékeltek. A Tájékoztatón az áll, hogy a járműtulajdonos lakcímére küldik a csekket, de még ma sem érkezett meg, pedig vasárnap történt a bírságolás.

2021. júl. 14. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgök, még csak 3 munkanap telt el, majd megjön!
2021. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, még nem kaptam ilyet, azt hittem, küldik hamar.
2021. júl. 14. 14:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
30 napon belül kell megérkeznie.
2021. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnap nem munkanap. Két és fél nap nem olyan nagy idő, hogy feldolgozzák, postára adják a levelet, és az ki is érkezzen hozzád.
2021. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
És minek fizetnéd be? Nem közigazgatási bírság, csak egy sima szabálysértési helyszíni bírság közteresektől. Ha nem fizeted be akkor a dolog le van zárva. Ugyanis akkor nekik át kéne adni az ügyet a rendőröknek gy szabálysértési feljelentés formájában, azok meg egyből "iktatnák" az aktát - azaz menne irattárba. Legrosszabb esetben is legfeljebb kapsz egy póstai küldeményben egy nyilatkozati formanyomtatványt, amin az adataid mellett nyilatkozatot kérnek tőled arról, hogy az adott időpontban ki használta a kocsit. A személyes adatokra vonatkozó részt kitöltöd, ahol pedig nyilatkoznod kellene beírod hogy "A nyilatkozattételt a SzTv. alapján megtagadod - mivel nem vagy köteles önmagadat vagy hozzátartozódat szabálysértés elkövetésével vádolni. Ennyi. De ha van felesleges 10 000 Ft-ot nekem elküldheted. :-D
2021. júl. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
#5 adjál még ilyen hasznos tanácsokat, csak nehogy valaki megfogadja, aztán rád küldje a famíliát, miután megérkezik az 5 ezer helyetti 500 ezres büntetés.
2021. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

"...miután megérkezik az 5 ezer helyetti 500 ezres büntetés"

Kb. ennyire értesz hozzá.

Utána kell nézni, nem lepontozni mert nem értesz valamit!

Ott kezdődik hogy "Megállás a "Megállni tilos" jelzőtábla hatálya alatt" szabálysértésért 20 000 Ft a kiszabható maximális bírság. De még azt sem tudják kiszabni ha a távollétében bírságolták meg, mert ha a közteres átadja a rendőrnek feljelentéssel, akkor a rendőrségnek kell bizonyítani hogy ki követte el, ezt pedig legfeljebb úgy tudja megtenni ha ő maga nyilatkozik róla. Erre viszont nem köteles.

De igazad van, te biztos jobban tudod. Én végül is csak 20 évig foglalkoztam ezzel! :-D

2021. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Attól még ha szabálytalan vagy, vállalni kell a következményeket, nem pedig kibújni alóla. Aztán ha valahogy mégis bebizonyítják, lesz késedelmi kamat is.
2021. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

"Aztán ha valahogy mégis bebizonyítják, lesz késedelmi kamat is."

Egyre jobb! :-D

Szabálysértési bírságnál nincs "késedelmi kamat". Ez nem egy megcsúszott banki hitel vagy be nem fizetett adó. Ha a megszabott határidőre nem fizeti be, akkor egyszerűen átváltoztatják szabálysértési elzárásra. ( Az átváltásnak is megvannak a konkrét szabályai.)

De már eleve ott bukik, hogy csak azután szablyák ki a bírságot, miután bizonyított hogy ki az elkövető, így nem fordulhat elő, hogy van egy bírság, amit nem fizet be, aztán majd mégis bizonyítják és akkor kamatot számolnak rá. A helyszíni bírság pedig a kifizetésére megszabott határidő lejártával érvényét veszti, és megindul a szabálysértési eljárás. Annyiban különleges a távollétében kiszabott helyszíni bírság hogy annál előbb meg kell állapítani az elkövető kilétét. Ezért is nem alkalmazzák ezt a rendőrök csak a közteresek.

2021. júl. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes…ennyi kiskapu mellett kezdem érteni, miért is szeretik alkalmazni a kerékbilincset.
2021. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!