Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Parkolóban távollétemben...

Parkolóban távollétemben nekimentek a kocsimnak, elkövető ismeretlen. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Velem most fordult elő ilyen először, pedig gondolom mindennapi történet. Végülis logikus: ki hagyná ott a névjegyét, hogy aztán ő több biztosítást fizessen?

Cascom nincs, ezt a másik fél kötelezőnek kellett volna rendezni.

Mi ilyenkor a teendő, ha az elkövető elhúz a helyszínről?


2014. okt. 24. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz ugyan feljelentèst, de lènyegèben esèlyed sincs kártèrìtèsre.
2014. okt. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 intrepid ***** válasza:
53%
Kérdezősködni a helyszinen, nem látta-e valaki, hogy ki volt, (rendszám), tanúskodik-e, ha ez nem sikerül, akkor rendőrségi feljelentés, bár az nem sokat ér. Ebből nekik nincs bevételük, nem sokat foglalkoznak vele. Van még egy halvány lehetőség, de azt nem írom ki, mert lehet az elkövető is olvassa ezt, keress meg priviben.
2014. okt. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekünk is volt ilyen, ez ellen nem lehet tenni semmit. :( Hacsak nincs kamera ott.
2014. okt. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt a parkolóban térfigyelő kamera, akkor esélytelen. Ha van kamera, elvileg 72 óráig megőrzik a felvételt.
2014. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ha olvassa ezt a kérdést véletlenül a kocsidnak nekimenő, és a környéken van kamera ami rögzíthette, akkor jobban jár, ha magától jelentkezik és nem a rendőrség keríti elő.

A véleményem az, hogy azon kívül, hogy spórolni akart, mérhetetlenül gyáva is (és primitív kőbunkó), hogy nem hagy üzenetet legalább, ha már nem várta meg a tulajdonost. Ha valaki valamit csinál, akkor vállalja már a felelősséget érte. A biztosító fizeti a kárt. Nem igaz, hogy éves sznten pár ezer forint miatt ilyen szemét legyen valaki.

Csak átérzem a kérdező helyzetét és jómagam is voltam már szemtanúja ilyen esetnek, akkor szerencsére megvárták a tulajdonost és békésen elrendezték.

Egy ismerősömnek is volt ilyen eseménye, hogy elhajtottak a helyszínről. Csinált egy olyan rendszert, hogy a tolatókamerát átalakította úgy, hogy akkor is menjen, amikor parkol és mozgásra rögzítsen. A vevő egység egy régi usb-s telefon sd kártyával. Mindig orral áll be, így rajta lesz a rendszáma annak aki valamit okoz neki. Azóta szerencsére nem volt még kára.

2014. okt. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Volt egyszer, hogy parkoltam ki, de nagyon nehezen ment, mert a hatammogott levo nagyon ramalt, semmi helyem nem maradt. Addig addig ugyeskedtem, hogy mikor sikerult kijutnom, majdnem sirtam mert az elottem levo hofeher auton ottmaradtak a fekete nyomok, de rendesen. Oszinten bevallom, hogy nem tudtam mit tegyek, pont nagyon szarul alltam, de aztan benyomtam a bocsigombot, es leirtam a szamom neki. Masnap hivott, hogy en vagyok e az az ugyes parkolos csaj. Hebegtem habogtam hogy bocsanatot kerek, kifizetem, stb... Mire kiderult, hogy mashol parkolt, mikor valaki meghuzta a hatsojat. Mikor kialltam, akkor meg pont a kavezobol figyelt engem. Es azon nevetett, hogy aki meghuzta valojaban az elhuzott roptibe, en meg meg sem huztam es egybol odaadtam a szamom. Szoval ezt csak azert irtam le, mert vegigfutott bennem akkor, hogy milyen lenne, ha velem tortenne meg ugyanez, es tiszta szegyen, hogy a magyar emberek kozul csak minden masodik ember aki megtenne ezt. : (

Ha lehet a te esetedhez meg

szerencset kivanni, akkor adom!

2017. máj. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!