Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem jó a klíma az autóban?

Miért nem jó a klíma az autóban?

Figyelt kérdés

Voltunk feltölttetni, azt mondta a szerelő, hogy a benne lévő nyomás megfelelő, ezért nem csinált semmit, ezért gondolom az kizárható, hogy ereszt. Ilyenkor mi lehet a probléma?

Tudom, hogy ez alapján biztosat senki nem tud mondani... nektek volt ilyen, hogy megfelelő nyomás mellett nem fújt hideget? Mi volt a gond?



2021. júl. 14. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kompresszor bekapcsol és meleget fúj?
2021. júl. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó, a szerelő feltöltötte, megállapította, hogy szívó-nyomóoldali nyomás rendben van, de hogy sem Ő, sem Te nem nézted, hogy érezhető-e

a kifújt levegő és az hűvős-e.

Nem értem...

2021. júl. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyomás alapján nem lehet megmondani a hűtőközeg mennyiségét, ha a lefejtés után a helyes mennyiséggel grammra feltöltve sem jó, akkor lehet érdemben vizsgálódni.

Ennek a fontosságáról saját tapasztalat: utólag került klíma az autómba, a kevés kivételek egyike az autóm, amelyiknél nem kerül több százezer forintba. Akkor a szerelő feltöltötte hűtöközeggel, hát a hátásfoka nem vágott a földhöz. Sokáig kerestem a hibát és találtam is egy-két dolgot (pl. teljesen levett fűtés is beleszólt a hatásfokba, illetve túl hamar, még viszonylag magas elpárologtató hőfoknál kikapcsolt a kompresszor), de ezeket megcsinálva sem voltam elégedett a klímával, hiába fújt 5-7 fokot. Kb. háromszor lett újratöltve más más helyen, de mivel régebbi autó, nem igazán találtunk pontos adatot, meg néha olyan hülyeséget mértek, nem is feltétlenül hittem el, hogy annyi hűtőközeg lett volna benne. Volt, amikor sok jött le, meg olyan is, amikor nagyon kevés, ekkor már szivárgásra is gondoltam, nem a legjobb állapotú a hűtő. Az utolsó feltöltés alkalmával a szervizben lévő könyben megtaláltuk a típust és a pontos hűtőközeg mennyiséget, ez volt 2019-ben, de még most is elképedek néha, milyen hűt a klíma a legmelegebb napokon is, pedig 20+ éves autóról beszélünk.

2021. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hűt, de csak egy nagyon kicsit. Épphogy valamivel hűvösebb, mint a külső hőmérséklet
2021. júl. 14. 20:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Az autónál igen változatosak lehetnek a viszonyok.

A legegyszerűbb mérni a kifújt levegő hőmérsékletét.

Hogyan?

Motorfordulat 1300-1500, csak a 2 középső kifújó nyitva, ventilátorfordulat 1-es fokozat.

Ekkor ha elfogadható a klíma, akkor ca. 10 fok vagy kisebb hőfokot lehet mérni.

A hőmérő érzékelője a rácsok között.

2021. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És belső keringetéssel..
2021. júl. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Belső keringetővel hatásosabb a klíma úgy általában?
2021. júl. 14. 21:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Megette a fene azt ha görcsölni kell vele.
2021. júl. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor nem érted, miért írtam..

Bármilyen mérés akkor ér valamit, ha ismételhető, összehasonlítható.

Ha feltételek közül bármi változik, és javítasz vagy csinálsz valamit és más feltételek között méred, és mást mérsz, nyilván nem tudod, mitől más.

Azért mert csináltál/változtattál valamit, vagy azért, mert másképp méred. Úgy nincs értelme hozzányúlni se....

2021. júl. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!