Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől melegszik a hűtővíz...

Mitől melegszik a hűtővíz alapjáraton?

Figyelt kérdés
3 hónapja lett hengerfejezve, utána cseréltem termosztátot mert mintha szar lett volna, majd egyszerűen azóta ha megállok egy pillanatra pl stop tábla már 3 4 fokot melegszik a víz obd szerint, ahogy megyek vele 50nel akkor visszahűl 90fokra majd ismét ha megállok vagy 2 3 kanyar egymás után már melegszik. A venti 104foknál kapcsol. Nem levegős egyszerűen semmi levegő nem jön ki belőle. Lehet a 3. Termosztátom is szar+sapka is cserélve lett a tartályon
2021. júl. 20. 10:29
1 2
 11/17 krwkco ***** válasza:

"ha megállok csak egy pillanatra akkor kúszik felfelé a mutató"

És mi történik akkor, ha egy ilyen megálláskor emelten tartod a fordulatszámot. Mondjuk 2500-on? Akkor is "kúszik felfelé a mutató"?

Vagy mi történik akkor, ha 90-nél üresbe teszed az autót és hagyod alapjáratig leesni a fordulatot? Akkor is hasonlóan viselkedik, mint megállásnál? Kúszik felfele a mutató?

2021. júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Este megprobalom letesztelni. Vizpumpara gyanakodsz?
2021. júl. 20. 14:45
 13/17 krwkco ***** válasza:

"Vizpumpara gyanakodsz?"

Igen. Pontosabban arra, hogy alacsony fordulaton nincs megfelelő áramlás. Ez lehet akár sérült vagy elforgó vízpumpa. Vagy egy szűk keresztmetszet, pl. ha a termosztát nyílása kinyitva is túl kicsi. Én már találkoztam olyan utángyártott termosztáttal, amelyik túl nagyra nyílt a hűtőrendszer méretezéséhez képest. Nyitott termosztátnál nem volt fűtés. A fordítottja is lehetséges.

Vagy pl. az én autómban a termosztát két módon nyit:

- a megfelelő magas hőmérsékleten

- ha hideg, de nagy fordulaton jár a motor, a nyomás -rugó ellenében- akkor is kinyitja.

Elvileg (nem mondom, hogy így van) a tiednél is lehet valami hasonló.

Mindenesetre, ha megnézed a magas fordulatot álló autón és az alacsony fordulatot mozgó autón, akkor a menetszél vagy más okok hatását el lehet különíteni.

2021. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Talán kicsit hűvösebb volt amikor 5ösbe mentem városba 50nel de ez nem fix a másikat meg nem is tudom hogy fogom kioróbálni, neki álltam tegnap este szétszerelni a termosztátot sikertelen lett a hadművelet hizzáférhetetlenség miatt, viszont most majdnem össze van rakva, ha tudom akkor ketesztelrm úgy ahogy mondtad emelt fordulattal álló helyzetbe. Köszi
2021. júl. 20. 15:26
 15/17 A kérdező kommentje:
Termosztátot kivettem ugyanazt csinálta. Emelt fordulattal alapjáraton is melegedett. Leszedtem a hűtőt ecettel egy órán át áztattam. Annyival lett jobb hogy egy stoptáblánál már nem kezd el felkúszni de alapjáraton ugyanúgy eljezd felmenni. Majd kap mégegy ecetes tisztítást
2021. júl. 22. 18:49
 16/17 krwkco ***** válasza:

Sokszor kapott csapvizes feltöltést? Mert az ecetet a lerakódott vízkő ellen szokták használni.

Más. Némelyik hűtőn a befolyó és kifolyó csatlakozóval ellentétes sarkokban van két ledugózott nyílás is. Ha a Tieden is vannak, akkor azokat a dugókat is érdemes kicsavarni.

2021. júl. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ez nagyon minimálisat járt csapvízzel. Most jelenleg az van benne 1 napja este kap mégegy ecetes tisztítást hátha ér valamit. Ha jobb lesz kockázatok egy új hűtőt
2021. júl. 23. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!