Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebben a helyzetben milyen...

Ebben a helyzetben milyen autót vennétek?

Figyelt kérdés

A kérdés ennél azért bonyolultabb igazábol,

nem az a lényeg, hogy renaultot, vagy bmw-t, hanem hogy bele mennétek e abba a helyembe, hogy egy erős sportkocsit vennétek(mind1 miet, mert saját elképzeléseim már vannak, szóval most nem a márka a lényeg).


Az a helyzet, hogy most 20 vagyok, és a kocsi is 24-25 évesen jön majd szóba, fősuli után.

De, már most a sport kocsizás, amatőr rally, amatőr drift lázában égek, és ebböl kifolyólag rendszeres veszekedés is van köztem és apám közt. Mert, szerinte hülyeség kocsival "sportot" űzni(mellesleg hozzáteszem, ugyan ezt tette ennyi idősen mint én, csak épp utcai versenyeken, az akkori kor autóival).

Meg értem, hogy ő már így 45 évesen kinőtt belőle, és pénzkidobásnak véli, de miér nem nyugszik bele, hogy én is ezt akarom csinálni?


Na mind1, a tervem úgy nézne ki, hogy egy 200sx vagy civic typeS, vagy egyéb hasonló kaliberű autóval sportolni, amíg megnem öregszek, vagy közbe nem jön a család, vagy amíg a pénzem engedi.

De azzal is tisztában vagyok, hogy elsőnek nem szabadna iylen erős autót venni, és saját belátásom szerint is egy jóval gyengébb átlagos utcai autót szereznék be elsőnek.(206 hdi, vagy vmi hasonló) MErt úgy gondolom, a sportos vezetés alapkövét ezzel is jól megtanulhatom.


De szerintetek, volna értelme tovább menni? erősebb autót venni és hobbibol amatőr autósportba vágni? vagy már az akkori 24-25 évemmel túl idős lennél erre?


Mert van pár ötletem, de mindegyik egy sportos autóval zárul be. Az egyik amit itt is leírtam, hogy egy gyárilag is erős autót felépíteni amatőr versenyekre,

vagy az, hogy megmaradni az utcai kocsinál, és azt megáldani egy jó futóművel, és azzal beszállni iylen edzésekre, versenyekre. De ezt úgyis a pénzem fogja eldöntei, hogy melyik valósul meg.


2010. aug. 27. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hello! Szerintem 25 eves fejjel meg siman beleszokhetnel a nagyba habar azt fiatalabb korban szerintem 2-21ben elkezdik de soha nem keso...amugy ha kerdezhetem te veszed a verdat v szuleid fizetik?:)
2010. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha az autód eszköz, amiből profitot csinálsz, akkor kalkulálj. Mennyivel kerül többe, ha többet tud, és mennyivel hoz több pénzt a házhoz. Keresd meg az optimális megoldást. Ha viszont hobbiból veszel autót, akkor annyiért vegyél, amennyit gond nélkül ki tudsz fizetni hitelfelvétel nélkül.

Old meg, hogy legyen rá pénzed, és aztán hajrá!

2010. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ma 21:29

Szüleim elválltak, anyagilag nemtudok(és nem is szeretnék) rájuk támaszkodni, így jártam. De azzal a hatalmas mázlival rendelkezek, hogy állati jól fizető szakmát kaptam a sulimtol, órabér 1500:) szóval a fősuli alatt megvan hogy mire gyűjtök nyarakon át.


Nameg, saját szórakozásommal nem akarok mást terhelni(nem is tudnék, engem zavara ha ezt tenném) anyagilag, egyszerűen nem ilyen fábol faragtak, ehhez túl lelkiismeretes vagyok.:)

2010. aug. 27. 22:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy kezdő kocsi tényleg jó lenne. Nem pedig egyből valami erősbe űlni és életetveszteni.

Ilyen illegál dolgokban meg ne nagyon gondolkodj (torrent rulz), menyj pályára. Ott megfelelő körülmények között csapathatod. Bár magyarország nem éppen a legkedvezőbb hely ehez, de van mikor a h.ring is ingyenes ;D


Ha meg akarsz picit másutakon járni, akkor szimulátorozz. Megfelelő számítógéppel és egy g25 kormánnyal egész reális elményt kapsz egy autó árának töredékéből :)

Alapok megtanulására kiválló szerintem

2010. aug. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elso vagyok...hat akkor az szerintem nagyon jo egy olyan munkanak en is nagyon orulnek..:) De en meg 17 vok...en is szeretem az autokat is s a motorokat is egyarant..:P Szoval remelem mind2bol lesz majd valami komolyabbacska..:)
2010. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ma 01:01

LFS ezek:)

csak sajna egérrel, így nincs meg azaz élmény amit g25-tel kaphatnék.

De nemsoká lessz egy.

Bár hiába az egyik legélethűbb szimulátor, nem merem azt mondani, hogy erre alapozva ugyan így tudnék menni valójába is.(pláne azért mert egérrel megyek benne, nem pedig 3 pedálos H-válltós FFB kormánnyal)

Sokan mondják hogy erre a szim.ra lehet alapozni, de szerintem, ahhoz hogy biztonságosan alapozzak rá, egy igazi vezetési élmény is kell(ene) hogy legyen bennem, nem csak szimulátoros. Mert tudni kell különbséget tenni a szimulátor és az igazi vezetés közt.:)

2010. aug. 28. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!