Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vannak sokan kiakadva...

Miért vannak sokan kiakadva az új autók árain?

Figyelt kérdés
Nem troll kérdés akar lenni, ki nem állhatom a jelenlegi regnáló kormányt, viszont ahogy nézem a régi listaárakat, a legtöbb középkategóriás autó, pl Peugeot 405 simán 3 millióért ment a 90-es években, arányaiban ugyanúgy sokba került az akkori fizetések mellett egy új autó vásárlása, ahogy nyilván ma is.
2021. júl. 23. 00:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi tendenciához a magyar kormánynak van a legkevesebb köze, ugyanez lenne, ha másik kormány lenne.

Persze, hogy bosszantja az embereket, hogy komoly áremelkedés van az autópiacon, aminek az oka a nyersanyaghiány, hiába üzemelnek újra a gyártósorok világszerte, a hónapokig tartó kényszerleállások miatt globálisan hiány van alapanyagokból, alkatrészekből, s nem csak drágábbak lettek az autók, nincs is elegendő mennyiség, több hónapos határidőkre vállalják a beszállításokat, az árak folyamatosan emelkednek, ami a használt autó piacon is felnyomta az árakat.

Nem azért háborognak az érintettek, mert drága az autó, de azért durván egy év alatt mondjuk plusz másfél millióba kerül egy középkategóriás autó, és ráadásul még nincs is, csak "lesz"..

2021. júl. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem (csak) a 90-es évekhez képest lettek drágák az új autók, hanem az utóbbi 2-3 évben elég jelentős általános emelkedés volt az új autók árában.

Én pl 2018-ban 7 millióért vettem egy autót. Ezt a modellt ma is árulják, de 10 alatt nem kapod meg. Nem 30 év telt el, csak 3. Lehet hogy dübörög a gazdaság és a legtöbb embernek folyamatosan emelik a fizetését és 3 év alatt a többség ezzel a bő 30%-kal többet keres. Nekem ugyanannyi a fizetésem mint é éve volt és majdnem ugyanannyi mint 10 évvel ezelőtt. És nem hiszem hogy ezzel az egyetlen lennék az országban, mert a környezetemben jó pár ember van ezzel így.

2021. júl. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Tegyük hozzá a 360 forintos euró sem segít...
2021. júl. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem az új autók árán vagyok kiakadva. Azok rendben vannak, a helyükön. A használt autók totál irreális ára miatt viszont annál inkább felhúzom magam.
2021. júl. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne az alapmodell árát nézd. Szerintem is a használtak áremelkedése a bosszantó inkább. 1milla alatt nem is lehet normális állapotú szívóbenzines kombit kapni.
2021. júl. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
4-es 5-ös az új autó áremelkedése húzza magával a használtat!Pl 5misi egy új opel corsa nem fognak neked 2 millióért adni egy 2 és fél évest...
2021. júl. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
A hasztnált ára mindig követi az újat. Illetve a használt piac jelentős része külföldi import, ott meg az 50 forintot romlott euró vadítja meg az árakat...
2021. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6 az még mindig rendben van, de 10+ éves kocsikért NE kérjenek el több millió forintokat. Azok már bőven a kettő-másfél alatti kategória kéne hogy legyen, de nem.


Pl. dízel kisautó se kettőstömegű de részecskeszűrő, alacsony fogyasztás, normál állapot forintot nem ér, ellenben benzines társa ami 2x annyit fogyaszt, ugyanazon típushibákkal küzd, millió, millió-kétszázezer is lehet. Ellenben egy mindenféle nyűggel küzdő német dízeles előzőhöz képest irreális, másfél-két millió körüli áron megy, benzines társát nem is mondom...

2021. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért triggerel mindenkit, mert egyre több hónapot kell dolgozni egy autóért. Az inflációtól függetlenül, egyre kevesebbet ér a pénzünk.
2021. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem sok munkahely van az országban, ahol a bértárgyaláson ki tudsz alkudni egy infációkövető bért magadnak. "Főni, főni figyi már, minden évben 10-15%-kal drágul a kaja, légyszi növeld már minden évben nekem is 15%-kal a fizumat!"


A legtöbben max 2-3%-os emelést kapnak évente, vagy vidéken még annyit se. Ezért van az átlag magyar egyre távolabb és távolabb egy szalonautótól.

2021. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!